استاندار بوشهر؛
مرگ ۲۵۰ نفر هم استانی در مرداد ماه امسال

25 امرداد 1400
استاندار بوشهر روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: مرگ ۲۵۰ نفر در استان بوشهر در مرداد ماه امسال بر اثر ابتلا به ویروس کرونا که نشان دهنده این بوده که شرایط استان به گونه‌ای است که اگر دستورالعمل‌ها به خوبی اعمال نشود باید انتظار مرگ‌های بیشتری داشته باشیم.

عبدالکریم گراوند اظهار کرد: سویه دلتا کرونا خطرناک و جامعه را به شدت درگیر کرده است به همین دلیل همه باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دولت را در این زمینه همراهی کنیم.
وی افزود: در صورت رعایت نکردن این ویروس بیش از این پیشروی خواهد کرد و دشمن از فرصت بیماری برای تخریب علیه کشور استفاده خواهد کرد.
استاندار بوشهر با اشاره به همراهی مفید سال گذشته هیات‌های مذهبی با مسئولان در استان بوشهر اضافه کرد: حفظ جان انسان‌ها به عنوان یک امر واجب همواره در فقه اسلامی مورد تاکید قرار دارد و انتظار می‌رود هیات‌های مذهبی و مردم به این اصل توجه داشته باشند.
گراوند بیان کرد: هیئت های مذهبی  به گونه‌ای رفتار نکنند که پس از آیین تاسوعا و عاشورا با افزایش روند شیوع ویروس نظام سلامت و خانواده‌ها درگیر و همین امر باعث خوراک تبلیغاتی علیه نظام برای دشمنان شود.
استاندار بوشهر تاکید کرد: الگوی عملی ما در این شرایط حساس رهبر معظم انقلاب است که به تنهایی و تنها با یک سخنران و مداح در حسینیه می نشینند و به عزاداری می‌پردازند.
وی تصریح کرد: سوش دلتا کرونا نه تنها ایران بلکه کل دنیا را درگیر کرده است و با همکاری مردم و استفاده از همه امکانات کشور باید تلاش کرد موج پنجم این ویروس کنترل و از این شرایط سخت گذر کرد.
گراوند بیان کرد: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا  اداره‌ها، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها از فردا به مدت ۶ روز تعطیل شده است اما محدودیت‌های ترافیکی بین استان‌ها برای مدت ۲ هفته اعمال می‌شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه همه شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت قرمز خیلی پرخطر قرار دارند براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا محدودیت‌های ترافیکی بین شهرستانی نیز اعمال می‌شود.
استاندار بوشهر در باره داروخانه های شبانه روزی بوشهر گفت: در زمان حاضر سه داروخانه شبانه روزی در شهر بوشهر وجود دارد که با توجه به شرایط پیش آمده و نیاز ضروری بیماران انتظار است ۲ داروخانه دیگر از جمله داروخانه هلال احمر که شرایط لازم را دارد به این مجموعه داروخانه‌های شبانه روزی استان اضافه شود تا به این وسیله داروهای بیماران خاص و مبتلایان به کرونا در این استان تامین شود.
وی گفت: راه‌اندازی مراکز بستری سرپایی بیماران مبتلا به کرونا در همه شهرستان‌ها ضروری است و در این شرایط این مراکز کمکی به بیمارستان‌ها و مردم به شمار می‌آیند و تلاش می‌شود با توجه به همکاری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر درزمینه دراختیار قرار دادن مصلاهای نماز بزودی یکی از این مکان‌ها با همکاری سپاه تجهیز و به عنوان مرکز سرپایی راه‌اندازی شود.
استاندار بوشهر گفت: در شرایط حساس و حاد کرونایی کنونی، بهترین کمک و همراهی مردم و بویژه هیات‌های مذهبی به دولت در مناسبت های پیش رو رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامنت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
استاندار     عبدالکریم.گراوند     سویه.دلتا    

تاریخ بروز رسانی:   25 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >