فرماندار دشتستان:
تنها راه برون‌رفت از بحران کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون است

15 شهريور 1400
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: بحران کرونا همچنان پابرجاست و عادی انگاری خطرناک است و تنها راه برون‌رفت از وضعیت موجود کرونایی واکسیناسیون است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، فتح‌الله نوروزی در مراسم تقدیر از مدافعان جهادی سلامت مرکز موقت بستری بیماران کرونایی در برازجان اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و در پیک‌های مختلف بیماری، تمام راه‌هایی که برای کمک به بیماران مفید بود طی شد و نتایج بسیار خوبی هم به دست آمد.
نوروزی افزود: هم‌افزایی و پای کار بودن دستگاه‌های اجرایی و تلاش وصف‌ناپذیر مجموعه بهداشت و درمان شهرستان هم باعث گردید از پیک‌های مختلف بیماری عبور کنیم ولی باید در نظر داشته باشیم هنوز در وضعیت قرمز کرونایی هستیم و باید تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.
نوروزی تصریح کرد: در یک سال و نیم گذشته فشار مضاعفی بر کادر خدوم درمان وارد شده و واقعاً این عزیزان خسته‌اند و باید رعایت حال این رزمندگان خط مقدم مقابله با کرونا هم بشود.
وی بیان داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های مجدانه، امکانات خوبی به مجموعه بهداشت و درمان شهرستان اضافه شد و باید توجه داشته باشیم که از تجهیزات موجود استفاده بهینه نماییم.
فرماندار دشتستان از ادامه نظارت‌های کرونایی در شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: نظارت بر دستگاه‌های اجرایی، اصناف، بازار و غیره کماکان با جدیت ادامه دارد و همه محدودیت‌ها از جمله محدودیت تردد انجام می‌شود.
نوروزی افزود: آموزشگاه‌های زبان و غیره نیز در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند و تالارهای پذیرایی و باشگاه‌های ورزشی نیز تا پایان پیک پنجم تعطیل هستند.
وی با تشکر از همراهی درمانگاه‌های خصوصی دشتستان در چند ماه اخیر ابراز داشت: انصافاً مراکز درمانی بخش خصوصی و تأمین اجتماعی و فرهنگیان و سپاه پاسداران و بسیج همراهی بسیار خوبی با مجموعه بهداشت و درمان در درمان بیماران کرونایی داشتند که جا دارد از همه آنها تشکر نمایم.
فرماندار دشتستان خواستار افزایش پزشکان متخصص و مطب‌های خصوصی و نیروی انسانی در مراکز درمانی شد و افزود: پیگیری‌های خوبی داشته‌ایم و شبکه بهداشت و درمان نیز با جدیت این موضوع را دنبال نماید.
نوروزی برگزاری مراسماتی نظیر چهلم در شرایط فعلی را نامطلوب خواند و افزود: مراسمات تشییع جنازه باید با حداقل نفرات برگزار و دیگر مراسمات نیز لغو شود چون سلامت مردم بسیار مهم است.
رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتستان از فعال بودن ۱۹ مرکز واکسیناسیون در شهرستان خبر داد و گفت: تنها راه برون‌رفت از وضعیت موجود، تسریع در واکسیناسیون است که ان‌شاءالله با اهتمام و همکاری هلال‌احمر و نیروی انتظامی شهرستان، یک مرکز دیگر واکسیناسیون دیگر نیز در شهر برازجان راه‌اندازی خواهد شد.
در این مراسم از خیرین سلامت که در راه‌اندازی مرکز موقت بیماران کرونایی حسینیه اعظم نقش بسزایی داشتند، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرماندار.دشتستان     فتح.الله.نوروزی     تقدیر     مدافعان.جهادی.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   15 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >