رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و شهدای هسته‌ای بوشهر:
مراجعه بیش از ۱۶۳۰۰ نفر بیمار کووید ۱۹ به بیمارستان شهدای هسته‌ای از ابتدای بهره‌برداری

16 شهريور 1400
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و شهدای هسته‌ای بوشهر گفت: بیش از ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر بیمار کووید ۱۹ به بیمارستان شهدای هسته‌ای از ابتدای بهره‌برداری مراجعه کرده‌اند.

دکتر عاطفه اسفندیاری در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و شهدای هسته‌ای بوشهر اظهار داشت: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای در طول بیش از ۳ سال از سال ۱۳۹۶ در دو طبقه با ۸۰۰۰ مترمربع زیربنا شامل بخش‌های جراحی، آی.سی.یو و اورژانس برای خدمات عمومی و پرتویی ساخته شده است.
وی اشاره کرد: این بیمارستان در آیینی با فرمان رئیس‌جمهور از طریق ویدئوکنفرانس و با حضور معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس دانشگاه صبح روز ۲۳ بهمن سال ۱۳۹۹ افتتاح شد.
رییس بیمارستان با بیان اینکه بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر قابلیت ارائه خدمت عمومی به مردم در همه شرایط دارد تصریح کرد: خدمات درمانی و بهداشتی مربوط به درمان بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر ارائه می‌شود و با افتتاح این بیمارستان عمده خدمات در رسیدگی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بوده است که پس از تعیین تکلیف از بیمارستان شهدای خلیج‌فارس به این بیمارستان انتقال‌یافته است.
دکتر اسفندیاری عنوان کرد: این بیمارستان که با حمایت‌های رییس دانشگاه به سرعت حسب شرایط بحران جهت پذیرش و ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ فعالیت‌های خود را آغاز کرد و از ابتدای طرح تاکنون بیش از ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر مراجعه به اورژانس کووید ۱۹ و بستری در بخش‌ها داشته است.
وی با اشاره به مراجعه بیش از ۱۰۰۰ نفر بیمار به کلینیک تنفسی کووید ۱۹ شهدای هسته‌ای از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ افزود: تعداد تخت فعال در این بیمارستان ۴۰ تخت است که در پیک پنجم به ۶۰ تخت نیز افزایش‌یافته است و کلینیک تنفسی نیز در این مرکز با ظرفیت ۱۰ تخت جهت ۴۵ بیمار در هر شیفت بیمارستان تمامی روزهای هفته از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پذیرش بیماران و ارائه خدمات درمانی به مراجعه‌کنندگان است.
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر  در ادامه عنوان کرد: تکمیل و بهره‌برداری کامل از تمام ظرفیت‌های مرکز شهدای هسته‌ای نیاز به حمایت دارد و حسب شرایط بحران جهت خدمات‌رسانی به مردم شریف استان این مرکز فعالیت خود را آغاز نمود و هم‌اکنون نیز در حال ارائه خدمت است و بخش‌های تریاژ و اورژانس کووید ۱۹، بخش‌های بستری کووید ۱۹، سی‌تی‌اسکن و بخش‌های مراقبت ویژه کووید ۱۹ و کلینیک تنفسی از جمله بخش‌هایی هستند که در این بیمارستان به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به بحران کرونا و تلاش‌های شبانه‌روزی مدافعان سلامت، زحمات این بزرگواران را غیر قابل توصیف دانست و افزود: مجموعه پرسنل درمانی و پشتیبانی در رسیدگی به بیماران و ارائه خدمات به آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزند و همه پرسنل این مرکز با تمام توان در حال ارائه خدمات صادقانه و خالصانه به بیماران کووید ۱۹ می‌باشند.
انتهای پیام / ر.ک ۴۰۷۰

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهدای.هسته‌ای     دکتر.عاطفه.اسفندیاری     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   16 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >