مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های بوشهر:
ارزش‌ها و دستاوردهای دوران دفاع مقدس در جامعه تبیین شود

30 شهريور 1400
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: دوران دفاع مقدس گنجینه عظیمی از درس‌ها و عبرت‌ها است که باید در حفاظت و پاسداشت این امر تلاش کنید و ارزش‌ها و دستاوردهای دوران دفاع مقدس در جامعه تبیین شود.

حجت‌الاسلام عباس دشتی در جلسه شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت:
وی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان و ایثارگران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین عوامل اقتدار امروز جمهوری اسلامی، دفاع مقدس است و انقلاب اسلامی با تأسی از فرهنگ ناب حسینی و گفتمان عاشورا، روزبه‌روز مقتدرتر و باعزت شده است.
حجت‌الاسلام دشتی در ادامه با اشاره به مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌های ملت غیور ایران در جنگ ۸‌ساله و بیش از ۴۲ سال از عمر با برکت این انقلاب، افزود: ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران، نشان از عزم راسخ و اراده‌های پولادین این ملت سرافراز است و امروز این ایستادگی ملت قهرمان ایران، الگوی بسیاری از کشورهای منطقه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس، ایجاد روحیه خودباوری، اعتمادبه‌نفس و خودکفایی بوده است که باعث شده در موضوعات هسته‌ای، نانو، نظامی و...پیشرفت‌های اساسی داشته باشیم و امروزه در سایه همین خودباوری است که در دنیا حرف برای زدن داریم و می‌توانیم در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنیم.
 عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: جوانان این مرز و بوم، گوش به‌فرمان ولایت، در دوران سخت دفاع مقدس درحالی‌که همه جهان از رژیم بعث عراق در برابر ایران حمایت می‌کردند، با اراده‌های راسخ ایستادند و با سلاح ایمان و ایثار توانستند بر دشمنان اسلام پیروز شوند.
وی ضمن گرامیداشت دفاع مقدس، آن را یک ضرورت جدی و درس بزرگ تاریخی که نماد ایستادگی و مقاومت ملت ایران است دانست و خاطرنشان کرد: همه موظف هستیم در تبیین و پاسداشت دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس کوشش کنیم و فراموش نکنیم که این انقلاب و نظام در سایه ایثار و از خود گذشتگی این ملت شهیدپرور به ثمر نشسته است.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: ما باید با الگو گرفتن از عبرت‌های عاشورایی و گفتمان حضرت سیدالشهدا (ع)، برای بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی که خود نور امید برای ملت‌های مظلوم و ستمدیده جهان است، همت و تلاش نماییم.
حجت‌الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: مراسم اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در سطح دانشگاه‌های استان بوشهر هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دفاع.مقدس     شورای.استانی     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     دفتر.نهاد.رهبری    

تاریخ بروز رسانی:   30 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >