زنان نقش محوری و اساسی در مدیریت سلامت ایفا می‌کنند

24 مهر 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: زنان نقش محوری و اساسی در مدیریت سلامت ایفا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان به مناسبت هفته سلامت بانوان اظهار داشت: هفته سلامت بانوان ایران که هرسال در آخرین هفته مهر ماه برگزار می‌شود امسال با در نظر گرفتن شرایط همه‌گیری کووید ۱۹ با موضوع « زنان، مدیریت سلامت، مهار کرونا» برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه همه‌گیری بیماری کرونا بر جنبه‌های مختلف سلامت جسمی، روانی و اجتماعی تأثیر زیادی دارد و عملکرد زنان در این خصوص بسیار محوری و حائز اهمیت است گفت: زنان با عهده‌دار بودن نقش‌های متفاوت به عنوان متخصصان سلامت و بهداشت، مدیران، همسران و مادران برای مقابله با شیوع بیماری کرونا نقش محوری و مهمی دارند؛ که با ایجاد سبک زندگی سالم و حمایت از همسر و سایر اعضا خانواده می‌توانند مدیریت سلامت جسمی، روانی و اجتماعی خود و خانواده را به عهده داشته باشند.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: بانوان با آموزش افکار مثبت به همسر و فرزندان می‌توانند در مدیریت استرس و حفظ سلامت روانی خانواده و جامعه بسیار مؤثر باشند و این امر زمانی میسر خواهد شد که آگاهی و سطح سواد سلامت زنان در جامعه افزایش یابد.
وی افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در تولید و انتشار منابع علمی صحیح و انتشار پیام‌های مرتبط با بهداشت و سلامتی وظیفه مهمی به عهده دارند که به‌صورت مستمر به این امر می‌پردازند و مطالب متعدد بهداشتی در قالب‌های مختلف رسانه‌ای در اختیار عموم قرار می‌گیرد.
دکتر خواجه‌ئیان خاطرنشان کرد: علاوه بر انجام خدمات غربالگری و واکسیناسیون کرونا برای بانوان، در واحدهای بهداشتی، مراقبت‌های بارداری برای همه خانم‌های باردار و واکسیناسیون کرونا برای زنان باردار 18 سال و بالاتر و سن بارداری بیشتر از 12 هفته بارداری نیز انجام می‌گردد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بانوان می‌توانند با مراجعه به واحدهای بهداشتی سرتاسر استان، سایر خدمات بهداشتی شامل تن‌سنجی، ارزیابی سلامت روان، ارزیابی فعالیت فیزیکی، خدمات مامایی، خطر سنجی بیماری‌های قلبی و عروقی را دریافت کنند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.بانوان     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     معاونت.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   24 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >