کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
مدارس نقش مهمی در تأمین سلامت روان دانش آموزان دارند

27 مهر 1400
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مدارس نقش مهمی در تأمین سلامت روان دانش آموزان دارند.

امید کازرونیان در نشست مجازی با مشاورین مدارس شهرستان دشتستان اظهار داشت: کارکنان مدارس در تأمین سلامت روان دانش آموزان نقش کلیدی و مهمی دارند.
وی ضمن تبریک هفته سلامت روان گفت: فضای فیزیکی مدرسه باید نشاط‌آور باشد و از درب ورودی که باید رنگ‌آمیزی مناسب داشته باشد، حیاط مدرسه، سرویس‌های بهداشتی و کلاس‌های درس نیز باید کاملاً تمیز باشند و تهویه مناسب کلاس‌ها به‌عنوان یک عامل مهم در سلامتی دانش آموزان است.
کازرونیان اظهار کرد: بهتر است در مدارس فضایی برای نمایشگاه دائمی عملکرد دانش آموزان ورزشکار، هنرمند و نخبه در نظر گرفته شود تا دانش آموزان دیگر نیز تشویق و ترغیب شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به مجازی بودن فعالیت مدارس، از هنر و ورزش نباید غافل شد و این دو فعالیت به‌هیچ‌عنوان نباید حذف شود و معلمین ورزش نحوه گرم کردن قبل از شروع فعالیت بدنی را به دانش آموزان آموزش دهند و از آنان خواسته شود که حرکاتی مانند دراز و نشست، شنا و ... در منزل انجام دهند.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: هنر از دیرباز نقش مهمی در سلامت روح و روان انسان ایفا کرده است و مربیان هنر باید تلاش کنند که استعدادهای دانش آموزان را شناسایی و آن را در راستای شکوفایی سوق دهند.
کازرونیان اظهار کرد: برای اثرگذار بیشتر نقش تربیتی مدرسه باید در طول سال آموزش والدین جدی گرفته شود و در خصوص مسائل تربیتی آموزش‌های لازم به والدین ارائه شود تا همگام و هماهنگ با مدرسه نقش تربتی خود را ایفا کنند.
وی تأکید کرد: مسئله استقلال‌طلبی، گرایش به دوستان، هیجان‌طلبی و هویت‌یابی از مسائل مهم دوران نوجوانی است که باید مراقبت لازم در این زمینه انجام شود تا نوجوان دچار آسیب نشود و در اینجا نقش آموزش‌های مهارت‌های زندگی در تربیت و بالندگی آن‌ها نمایان می‌شود.
 کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: هرچه مربیان توانمندتر و مهارت بیشتری در رفتار و عملکرد خود داشته باشند، دانش آموزان مفاهیم تئوری را بهتر متوجه خواهند شد.
 
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.مجازی     امید.کازرونیان     سلامت.روان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >