تشخیص و شناسایی موارد مبتلا به اچ.آی.وی یکی از برنامه‌های به‌شدت متأثر از پاندمی کووید 19 است

29 آبان 1400
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: یکی از برنامه‌هایی که به‌شدت تحت تأثیر پاندمی کووید 19 قرار گرفته فعالیت‌های تشخیص و شناسایی موارد مبتلا به اچ.آی.وی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حمید حبیبی نیا بیان داشت: به مناسبت روز جهانی ایدز با شعار "اجازه نمی‌دهیم کرونا برنامه مراقبت اچ.آی.وی را تحت تأثیر قرار دهد"، کمپین اطلاع‌رسانی و تست اچ.آی.وی به مدت یکماه از تاریخ 20 آبان لغایت 20 آذر، تحت عنوان " من نیز آزمایش تشخیص اچ.آی.وی را انجام می‌دهم" در حال اجرا است.
وی افزود: به‌منظور اطلاع‌رسانی مناسب و ترغیب به انجام تست و مشاوره در این خصوص فعالیت‌های مختلفی شامل راه‌اندازی دو پایگاه ثابت جهت انجام تست و مشاوره اچ.آی.وی ، راه‌اندازی یک پایگاه سیار با استفاده از ماشین اورژانس اجتماعی بهزیستی، نصب بنر حاوی پیام‌های مرتبط با اچ.آی.وی با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر و چاپ مطلب مرتبط با اچ.آی.وی در نشریات داخل استان اجرایی خواهد گردید.
این مقام مسئول اظهار داشت: همچنین سایر فعالیت‌های قابل انجام در این زمینه شامل پخش تیزر مرتبط با ا اچ.آی.وی از طریق مرکز خدمات جامع سلامت، انجام بیماریابی با تست تشخیص سریع اچ.آی.وی در کمپ‌های ترک اعتیاد و استفاده از ظرفیت خانه مشارکت مردمی سلامت شهرستان است.
حبیبی نیا خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیماری ایدز هیچ‌گونه درمان شناخته‌شده‌ای ندارد؛ هیچ واکسنی برای آن کشف نشده است و هیچ روش اثبات‌شده‌ای نیز برای از بین بردن قدرت آلوده‌کنندگی ناقلان ویروس HIV یافت نشده است، بنابراین تا این زمان تنها راه‌حل مشکل ایدز «پیشگیری» است.
انتهای پیام/س.م 3000

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اچ.آی.وی     کووید.19     معاون.فنی     مهندس     حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت    
شهرستان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >