رئیس شبکه بهداشت و درمان جم در نشست با فرماندار جدید مطرح کرد؛
پیش‌بینی احداث 7 پروژه عمرانی در حوزه سلامت شهرستان / آموزشگاه بهورزی در جم راه‌اندازی می‌شود

30 آبان 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: پیش‌بینی‌های لازم جهت ساخت و احداث هفت پروژه بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان شده است و امیدواریم با اختصاص اعتبار لازم در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی آن‌ها باشیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در دیدار با فرماندار جدید جم با تشریح آخرین وضعیت حوزه بهداشت و درمان جم اظهار داشت: وضعیت کرونا در جم در حال ثبات قرار دارد و رنگ شهرستان نیز آبی است و خوشبختانه موارد بستری نیز به‌طور میانگین 5 نفر در هفته است.
قاسمی با بیان اینکه پوشش بالای واکسیناسیون باعث شده که مرگ‌ومیر و بستری‌ها در سطح شهرستان به‌شدت کاهش پیدا کند افزود: خوشبختانه با استقبال خوب مردم 85 درصد از جمعیت بالای 12 سال شهرستان نوبت اول و 73 درصد نیز نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه انتظار ما پوشش 90 درصدی واکسیناسیون در شهرستان جم است افزود: کمترین درصد پوشش واکسیناسیون در شهرستان مربوط به حوزه شهری است که نیاز است با همکاری سایر ارگان‌ها و فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه به حوزه سلامت کمک شود.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین درصد مشارکت مردم در دهستان کوری حیاتی است که بالای 90 درصد از جمعیت روستاهای تحت پوشش آن واکسینه شدند.
قاسمی با تأکید بر اینکه برخی از زیرساخت‌های حوزه سلامت در جم نیازمند احداث و بهسازی است افزود: پیش‌بینی‌های لازم جهت ساخت و احداث چند پروژه بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان شده است و امیدواریم با اختصاص اعتبار لازم در آینده نزدیک شاهد کلنگ زنی آن‌ها باشیم.
وی گفت: ساختمان پانسیون مرکز خدمات جامع سلامت امام سجاد (ع) ریز در کمیته برنامه‌ریزی امسال شهرستان با اعتبار 850 میلیون تومان مصوب شده است که امید است با رایزنی فرماندار در جهت تخصیص یافتن اعتبار آن، شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری‌ها در خصوص کد دار شدن مرکز خدمات جامع سلامت انارستان نیز انجام‌شده است که نیازمند بازنگری در طرح گسترش شبکه‌ها از سوی وزارت بهداشت است که امید است با همکاری مسئولان استانی و شهرستان این موضوع حل شود.
قاسمی از احداث 6 خانه بهداشت روستایی در شهرستان خبر داد و افزود: خانه‌های بهداشت حرمیک، علی‌آباد و صیدی بازسازی می‌شوند و سه خانه بهداشت جدید نیز در روستاهای چم چشمه، حاجی‌آباد و جنوب جم احداث می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم از راه‌اندازی آموزشگاه بهورزی در این شهرستان خبر داد و افزود: مجوز احداث آموزشگاه بهورزی در جم اخذشده و پس از بهسازی ساختمان قدیم شبکه بهداشت و درمان جم، در این مکان استقرار می‌یابد و بهورزان در این مرکز تحت آموزش قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/ م.م 3020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     فرماندار     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >