معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دانش‌آموزان و فرهنگیانی که واکسن نزده‌اند باید هفته‌ای دو بار(هر ۳ روز یک‌بار) آزمایش PCR منفی به همراه داشته باشند

2 آذر 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به انجام واکسیناسیون کادر آموزشی، اداری و خدماتی(از دهه اول مردادماه ۱۴۰۰ ) و دانش آموزان از انتهای شهریورماه، لازم است افرادی که واکسیناسیون انجام نداده‌اند، هفته‌ای دو بار(هر ۳ روز یک‌بار) آزمایش PCR با نتیجه منفی به همراه داشته باشند.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: برای افرادی که یک نوبت واکسن دریافت کرده باشند تا زمان تکمیل واکسیناسیون( 14 روز بعد از دریافت دو دوز واکسن)، بر اساس آیین نامه ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لازم است که هفته‌ای یکبار آزمایش PCR با نتیجه منفی به همراه داشته باشند.
وی تصریح کرد: در بازگشایی‌ها، مدارس به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اماکن تجمعی بوده و فراهم کردن شرایط لازم برای حفظ سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و کارکنان در راستای کاهش مواجهه و قطع زنجیره تماس بیماری کووید ۱۹، از اهمیت بالایی برخوردار است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: برای حصول به این نتیجه ضرورت دارد علاوه بر رعایت اصول بهداشتی، مقررات ویژه‌ای از طریق فاصله‌گذاری اجتماعی برای کاهش مواجهات متناسب با سطح اضطرار و درجه اهمیت فعالیت آموزشی، مهارتی و همچنین واکسیناسیون دانش‌آموزان و کادر مدرسه در نظر گرفته شود.
وی بیان داشت: توجه به ورود افراد واکسینه شده و یا غربالگری شده (با تست PCR)، پیشگیری از تجمعات، رعایت فاصله‌گذاری در تمام شرایط و تهویه مناسب از موارد قابل‌توجه در بازگشایی مدارس بوده و کماکان اولویت شامل شستن دست‌ها، فاصله فیزیکی مناسب و استفاده از ماسک برای همه افراد در مدرسه مورد تأکید است.
دکتر خواجه ئیان تاکید کرد: اصول کلی پیشگیری از کرونا و مشارکت همگانی دانش آموزان و کارکنان کماکان به قوت خود باقیست که شامل واکسیناسیون همگانی، شستشوی مرتب و صحیح دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی مناسب و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت تنفسی است.
وی تاکید کرد: از والدین تقاضا می‌شود چنانچه علائم مشکوک شبیه به سرما خوردگی ( سرفه، عطسه، آبریزش و گرفتگی بینی، تب و ...)  در دانش‌آموز خود مشاهده کردند تا بهبودی کامل، فرزند خود را به مدرسه نفرستاده تا از سلامت خود و دیگر خانواده‌ها محافظت کنند.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     دانش.آموزان     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   2 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >