رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
خشکاندن آب‌های راکد و غیرقابل نفوذ کردن مخازن آب در پیشگیری از تکثیر پشه آئدس مؤثر است

17 آذر 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: خشکاندن آب‌های راکد و غیرقابل نفوذ کردن مخازن آب در پیشگیری از تکثیر پشه آئدس مؤثر است.

جاسم زارعی افزود: به منظور پیشگیری از تکثیر پشه آئدس و ابتلا به بیماری‌های منتقله از طریق آن توجه بیش‌ازپیش به بهسازی محیط و خشکاندن هرگونه آب راکد یا مسقف کردن و غیرقابل نفوذ کردن مخازن آب ضرورت دارد.
زارعی اظهار داشت: جهت پیشگیری از انتقال بیماری‌های خطرناک و بعضاً کشنده تب دنگی، تب زرد، زیکا و چیکونگونیا که از طریق پشه آئدس منتقل می‌شوند، بهسازی محیط از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: باتوجه به صید پشه فوق در شهرستان بندر لنگه طی ماه‌های اخیر و سپس در شهرستان بندرعباس از توابع استان هرمزگان (هم‌مرز با پایتخت اقتصادی انرژی کشور- شهرستان عسلویه استان بوشهر)، جهت پیشگیری از ابتلای کارکنان صنعت و جامعه بومی لازم است کلیه شرکت‌های فعال در سطح شهرستان اعم از شرکت‌های دولتی، خصولتی، خصوصی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، اماکن نظامی، انتظامی، صنوف، تک‌تک اهالی نسبت به از بین بردن زیستگاه‌های این حشره که همانا آب‌های راکد است اقدام نموده و جهت تشدید نظارت توسط کارشناسان این شبکه بهداشت از نظر لجستیک و تأمین خودرو و نیروی انسانی در کنار حوزه سلامت باشند تا سلامتی آحاد جامعه تضمین گردد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این پشه حتی در آب‌های راکد اندک جمع شده و در هرگونه لاستیک، تکه‌های لاستیک، قایق، تکه‌های قایق، بین سنگ‌ها، آجرها و ... تخم‌ریزی نموده و در عرض یک هفته به حشره بالغ تبدیل شده و متأسفانه در هر بار تغذیه از بیش از یک نفر تغذیه نموده و باعث انتقال انواع بیماری‌ها به عده زیادی از مردم می‌شود.

انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پشه.آئدس     رئیس     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان     عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   17 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >