کارشناس برنامه کنترل اچ.آی.وی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیش از 4 هزار نفر آزمایش اچ.آی.وی دادند

22 آذر 1400
کارشناس برنامه کنترل اچ.آی.وی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در طول 4 هفته کمپین اچ.آی.وی در استان بوشهر تعداد 4 هزار و 163 نفر آزمایش اچ.آی.وی دادند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فاطمه برنجن اظهار داشت: از این تعداد 3 هزار و 18 نفر در فعالیت‌های روتین و هزار و 145 نفر در پایگاه‌های موقت مورد انجام تست اچ.آی.وی قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: از این تعداد آزمایش تعداد 10 نفر بیمار مثبت اولیه شناسایی شد که پس از انجام آزمایش‌های تأییدی با الیزای نسل چهار طبق الگوریتم تشخیص تاکنون 5 نفر آنان مثبت قطعی شدند.
برنجن افزود: بیماران شناسایی شده جهت دریافت مراقبت و درمان به مراکز مشاوره بیماری‌های معرفی می‌شوند تا با دریافت داروهای ضدویروسی زیر نظر فوکال پوینت مراقبت و درمان و تیم مراقب و درمان از کیفیت زندگی بهتری برخوردار شوند.
وی گفت: کمپین اطلاع‌رسانی ایدز امسال به مدت یک ماه از تاریخ 20 آبان لغایت 20 آذر با فعالیت‌های مختلف در دو محور «تقویت فعالیت‌های روتین و پایگاه‌های موقت به‌صورت ثابت یا سیار» در تمام شهرستان‌های استان با همکاری اداره کل بهزیستی و زندان‌های استان فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام داده است.
این کارشناس اچ.آی.وی با بیان اینکه کمپین به پایان می‌رسد ولی فعالیت‌های تشخیص همچنان ادامه خواهد داشت گفت: انتظاری که از همشهریان عزیز داریم این است که در کمپین «من هم آزمایش اچ.آی.وی می‌دهم» به ما بپیوندند.
برنجن اظهار کرد: تشخیص اچ.آی.وی تنها با یک قطره خون از انگشت دست به‌صورت محرمانه، بدون ذکر نام و مشخصات فردی، رایگان و کمتر از 20 دقیقه در تمام مراکز خدمات جامع سلامت شهری، روستایی، بیمارستان‌ها، مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه منتظر حضورتان در مراکز انجام تست هستیم خاطرنشان کرد: با انجام آزمایش اچ.آی.وی از وضعیت سلامت خود مطلع شویم.

انتهای پیام/ م.م 2020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آزمایش.اچ.آی.وی     فاطمه.برنجن     فاطمه.برنجن     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >