رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
افزایش آمار تزریق واکسن یکی از عوامل پایداری وضعیت عسلویه بوده است/ عسلویه بیش از 47 روز بدون فوتی کرونایی را سپری کرد

6 دی 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با بیان اینکه این شهرستان بیش از 47 روز بدون فوتی کرونایی را سپری کرد گفت: افزایش آمار تزریق واکسن یکی از عوامل پایداری وضعیت شهرستان بوده است

جاسم زارعی در جلسه ستاد کرونای شهرستان عسلویه اظهار داشت: بیش از 80 درصد افراد بالای 12 سال شهرستان عسلویه واکسن نوبت اول و بیش از 67 درصد هر دو نوبت واکسن خود را دریافت نموده‌اند.
زارعی بیان کرد: زمانی که شهروندان تزریق واکسن خود را به تأخیر بیندازند خطر ابتلا و انتقال بیماری زیاد شده و چرخش زیاد ویروس باعث ایجاد جهش‌های خطرناک‌تری می‌شود.
وی افزود: با شیوع سویه امیکرون در بیش از 110 کشور از جمله کشور عزیزمان ایران و روند انتقال سریع این سویه، در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هر لحظه امکان شیوع انفجاری بیماری، افزایش تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها دور از انتظار نیست.
47 روز عسلویه بدون فوتی کرونایی
دبیر ستاد مقابله با کرونای شهرستان عسلویه گفت: با شروع تزریق نوبت دوم و سوم واکسن کووید 19 در شهرستان از اواسط مهرماه سال جاری خوشبختانه فوتی ناشی از بیماری کرونا به صفر رسیده است و ثبات این وضعیت به رعایت هرچه بهتر شیوه‌نامه‌ها و تکمیل واکسیناسیون آحاد جامعه بستگی دارد.
این مقام مسئول میانگین درصد تزریق نوبت اول در شهرستان را 80 درصد و نوبت دوم 68 اعلام و اظهار داشت: بیشترین اقبال به واکسیناسیون مربوط به شهر بیدخون با 87 درصد نویت اول و 71 درصد نوبت دوم و پس‌ازآن به ترتیب مرکز عسلویه با 85 درصد در نوبت اول و 70 درصد نوبت دوم، مرکز چاه مبارک چاه مبارک با 80 درصد نوبت اول، 65 درصد نوبت دوم، مرکز نخل تقی با 79 درصد نوبت اول و 61 درصد نوبت دوم و کمترین اقبال مربوط به مرکز اخند با 74 درصد نوبت اول و 59 درصد نوبت دوم را بوده است که در تلاشیم روند واکسیناسیون نوبت اول، دوم و یادآور (سوم) افزایشی باشد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان عسلویه، جلسه ستاد کرونای شهرستان عسلویه به ریاست فرماندار و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، بخشداران مرکزی و چاه مبارک، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، روسای ادارات نمایندگان انتظامی، منطقه ویژه و سایر اعضاء در فرمانداری عسلویه برگزار شد.انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   6 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >