رسالت اعتباربخشی ارائه خدمات درمانی ایمن، به‌موقع و اثربخش به بیماران و مراجعین بیمارستانی است

22 دی 1400
سرپرست تیم ارزیابی و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رسالت اعتباربخشی ارائه خدمات درمانی ایمن، به‌موقع و اثربخش به بیماران و مراجعین بیمارستانی است.

فرزانه مهدوی در حاشیه بازدید تیم اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان اظهار داشت: هدف از انجام ارزیابی اعتباربخشی بیمارستان‌ها، نظارت بر چگونگی اجرا و استقرار استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت و درمان در سه محور مدیریت و رهبری، مراقبت و درمان و حقوق‌گیرندگان خدمت و حصول اطمینان از اجرای صحیح فرایندهای درمانی در بیمارستان‌ها است.
ارزیاب ارشد و سرپرست تیم ارزیابی و اعتباربخشی بیمارستان‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از کلیه بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی ارزیابی ادواری اعتباربخشی انجام می‌شود و میزان آمادگی بیمارستان‌ها برای ورود به اعتباربخشی جامع سنجیده می‌گردد.
مهدوی ضمن تشکر از تیم مدیریتی و بهبود کیفیت بیمارستان شهید گنجی برازجان تصریح داشت: ارزیابی ادواری بیمارستان‌ها مهم و ضروری است.
وی افزود: امتیازات کسب‌شده طبق نظرات و نمرات ارزیابان دانشگاهی در سامانه ملی اعتباربخشی ثبت می‌گردد و با جمع امتیازات ارزیابی ادواری و امتیازات ارزیابی جامع، نمره نهایی بیمارستان در ارزیابی مشخص و طبق آن گواهینامه اعتباربخشی صادر می‌گردد.
سرپرست تیم ارزیابی و اعتباربخشی بیمارستان‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در بازدید ادواری اعتباربخشی 146 سنجه ابلاغی وزارت بهداشت که بیشتر متمرکز بر سنجه‌های مراقبت درمان است، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و پیش‌شرط صدور گواهینامه اعتباربخشی بیمارستان‌ها کسب امتیاز مورد انتظار در سنجه‌های ایمنی بیمار و مراقبت‌های حاد اورژانس است.
مهدوی با اشاره به موقعیت بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان و همچنین حجم زیاد مراجعین به این بیمارستان گفت: اغلب خدمات تشخیصی و درمانی در بیمارستان شهید گنجی برازجان اعم از خدمات عمومی و تخصصی با وجود پزشکان متخصص و پرستاران و سایر کادر درمان با تجربه و متبحر ارائه می‌شود و دیگر بیماران شهرستان مجبور نخواهند بود جهت دریافت خدمات درمانی به مرکز استان یا سایر مراکز درمانی در خارج از استان مراجعه نمایند.
وی افزود: ارزیابی با حضور سه نفر از تیم ارزیابان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نحو صحیح و در فضایی امن با موفقیت به انجام رسید و تمامی بخش‌های درمانی، تشخیصی، اداری و پشتیبانی بیمارستان با تمرکز ویژه بر استانداردهای ایمنی بیمار، مورد بازدید قرار گرفت.
مهدوی ضمن اشاره به تغییرات ساختمانی و عمرانی در نقاطی از بیمارستان بیان داشت: با اتمام این تغییرات عمرانی در بیمارستان مطمئناً فرایندهای درمانی هم اصلاح خواهند شد و با اجرای فرایندهای درمانی منطبق با استانداردهای اعتباربخشی ان‌شاءالله بیماران و مراجعین محترم خدمات درمانی ایمن‌تر و باکیفیت مورد انتظار را دریافت خواهند نمود و به‌تبع درجه اعتباربخشی بیمارستان هم ارتقاء خواهد یافت.
زینب صدوقی (ارزیاب مدیریتی)، آسیه شبانکاره (ارزیاب بالینی)، فرزانه مهدوی ارزیاب ارشد و سرپرست تیم ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این بازدید حضور داشتند.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهید.گنجی     برازجان     ارزیابی.و.اعتباربخشی     فرزانه.مهدوی    

تاریخ بروز رسانی:   22 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >