رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان دشتستان:
صدور مجوز تبلیغات پزشکی و پیراپزشکی بر اساس قانون و ثبت سامانه انجام می‌گیرد

22 دی 1400
رئیس نظام پزشکی شهرستان دشتستان گفت: صدور مجوز تبلیغات پزشکی و پیراپزشکی بر اساس قانون و ثبت سامانه انجام می‌گیرد و این مجوز فقط توسط سازمان نظام پزشکی شهرستان داده می‌شود.

دکتر احمد کیامرثی افزود: اسامی نمایندگان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی جهت رسیدگی سریع‌تر به مشکلات حوزه بهداشت و درمان از طرف سازمان نظام پزشکی شبکه بهداشت و درمان اعلام می‌شود.
وی تأکید کرد: فعالیت مطب‌های مامایی و همچنین کلینیک‌های که با عنوان خدمات لیزر و زیبایی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند، نظارت‌های بیشتری به‌صورت نامحسوس با همکاری نمایندگان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی و بازرسان شبکه بهداشت و درمان انجام خواهد شد و با افرادی که بدون مجوز رسمی و حضور پزشک کارهای غیرقانونی انجام دهند، طبق قوانین برخورد خواهد شد.
دکتر کیامرثی گفت: هرگونه خدمات لیزر، زیبایی از قبیل، تزریق ژل و بوتاکس و ... در منازل و آرایشگاه‌ها به‌صورت اکید ممنوع است و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد و طبق قوانین با آن‌ها برخورد قضایی انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: هرگونه تبلیغات چه در فضای مجازی و یا به‌صورت پوستر و نصب در بیلبوردهای شهری باید با اجازه سازمان نظام پزشکی انجام شود و نامه‌ای به همین موضوع توسط نظام پزشکی شهرستان به شهرداری، اداره تبلیغات اسلامی و چاپخانه‌ها در اسرع وقت داده خواهد شد.
 رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان دشتستان همچنین گفت: در تمامی داروخانه‌ها باید مسئول فنی در شیفت‌های مختلف شبانه‌روز حضورداشته باشند و فقط افرادی که مدرک نسخه‌پیچی دارند، مجوز ارائه خدمات به مراجعین را دارند و ارائه داروی اشتباه به بیماران تبعات قانونی خواهد داشت.
ماریه مهاجری مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز از مردم خواست در صورت مشاهده یا اطلاع از همچنین مکان‌هایی که خدمات غیربهداشتی و غیرقانونی در آنجا انجام می‌گیرد سریعاً با شماره تماس 190 ثبت شکایات مردمی تماس بگیرند و یا همکاران ما در واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان مراجعه نمایند.

انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نظام.پزشکی.دشتستان     صدور.مجوز     دکتر.احمد.کیامرثی    

تاریخ بروز رسانی:   22 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >