دهمین ایثار ماندگار استان بوشهر؛
مهندس ۵۰ ساله ناجی جان بیماران نیازمند به اهدای عضو شد

30 دی 1400
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دهمین ایثار ماندگار استان در سال جاری خبر داد و گفت: مهندس ۵۰ ساله شاغل در عسلویه جانی دوباره به بیماران نیازمند اهدای عضو بخشید.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: به دنبال تأیید مرگ مغزی مهندس سیاوش حیدری شمس‌آبادی شاغل در عسلویه توسط تیم واحد فراهم آوری اعضای پیوندی و پزشکان تأییدکننده و با رضایت و ایثار خانواده مهربان و نوع‌دوست آن جانبخش دومین عمل اهدای عضو در شهرستان کنگان برای نجات جان چند هم‌وطن انجام شد.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: مرحوم مهندس سیاوش حیدری شمس‌آبادی به علت سکته مغزی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بستری‌شده بود که متأسفانه بعد از ۲۰ روز تلاش پزشکان متخصص دچار مرگ مغزی شد و به دنبال تأیید مرگ مغزی عمل اهدا توسط دکتر علیخانی صورت گرفت.
وی بابیان اینکه با اقدام ایثارگرانه این خانواده، چند هم‌وطن از مرگ حتمی نجات یافتند تصریح کرد: کبد و هر دو کلیه این مهندس ۵۰ ساله برای پیوند به نیازمندان به دریافت عضو به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز ارسال شد.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ۹۰ اهدای عضو در این استان خبر داد و گفت: این اقدام دهمین اهدا عضو در سال جاری در استان بوشهر است.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 

 


کلمات کلیدی:
    ایثار.ماندگار     اهدا.عضو     رئیس.مرکز.اعضای.پیوندی     علیرضا.باقری     بیمارستان.کنگان    
دهمین.اهدا     سیاوش.حیدری.شمس‌.آبادی        

تاریخ بروز رسانی:   30 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >