رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تشدید نظارت بر صنوف قهوه‌خانه و چایخانه در شهر بوشهر

4 بهمن 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: طرح تشدید نظارت بر صنوف قهوه‌خانه و چایخانه در شهر بوشهر اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهارداشت: عرضه قلیان در اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و چایخانه‌ها ممنوع است و با توجه به نظارت و کنترلی که در این زمینه صورت می‌گیرد در ماه‌های اخیر شاهد عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها به صورت غیر مجاز بودیم.
وی عنوان داشت: در طرح تشدید نظارت بر صنوف عرضه کننده قلیان 12 بازرس در قالب 6 تیم دو نفره در ساعات پایانی شب اقدام به بازرسی از صنوف قهوه‌خانه، چایخانه و ... می نمایند و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و یا عرضه قلیان اقدام به پلمب صنف مورد نظر می نمایند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: شهروندان گرامی با توجه به شیوع سوش‌های جدید ویروس کرونا و شکننده بودن وضعیت فعلی از حضور در کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت به شماره 190 با کارشناسان بهداشتی مطرح نمایند.
مهندس فخرایی با اشاره به اینکه استفاده از قلیان به کاهش سیستم ایمنی بدن و آسیب رساندن به ریه منجر می‌شود و زمینه ابتلا به کووید ۱۹ را بیشتر می‌کند، اظهار داشت: در بسیاری موارد نیز در تهیه تنباکوی قلیان از افزودنی و مواد معطر شیمیایی و نامرغوب استفاده می‌شود.


انتهای پیام/ا.س 3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
طرح.تشدید     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >