سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:
بیماران تالاسمی استان بوشهر در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس خدمات دریافت میکنند

9 بهمن 1400
سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: از اول بهمن‌ماه سال 1400 بیماران تالاسمی استان بوشهر در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس خدمات دریافت میکنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، دکتر اصغر بحرانی اظهار داشت: بخش تالاسمی این بیمارستان با ظرفیت 14 تخت راه‌اندازی شده که شامل 12 تخت تالاسمی و 2 تخت هموفیلی و دارای یک اتاق ایزوله است.
مدیر داخلی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: بخش تالاسمی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر از گذشته تاکنون با حضور پزشک و پرستار آموزش‌دیده آماده ارائه خدمت به بیماران تالاسمی و هموفیلی است.
نظر غلامی اضافه کرد: هدف اصلی از راه‌اندازی این بخش در بیمارستان ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی، رضایتمندی بیماران و صرفه‌جویی در هزینه و زمان بوده است.
مدیر پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز عنوان کرد: تالاسمی یک بیماری ارثی است که برای انتقال آن دست‌کم یکی از والدین باید ناقل بیماری باشد.
لیلا عابدینی افزود: درواقع تالاسمی ناشی از جهش ژنتیکی یا حذف برخی از قطعات خاص ژنی است، اگر فرد دچار تالاسمی خفیف باشد، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشد، اما اگر به نوع شدیدتری از این بیماری مبتلا باشد، ممکن است به تزریق‌های مکرر خون، نیاز داشته باشد.
مدیر پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: در این بخش، ارائه خدمات ایمن، به‌موقع و اثربخش در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام/ ف.ش 4070
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماران.تالاسمی     دکتر.اصغر.بحرانی     لیلا.عابدینی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   9 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >