خدمتی دیگر برای کاهش سفرهای درمانی بیماران تالاسمی استان بوشهر؛
ام.آر. آی T2 Star در مرکز استان بوشهر برای بیماران تالاسمی راه‌اندازی شد

11 بهمن 1400
مسئول ام.آر. آی بیمارستان آموزش درمانی قلب بوشهر گفت: ام.آر. آی T2 Star در مرکز استان بوشهر برای بیماران تالاسمی راه‌اندازی شد.

معصومه قلی زاده تنگستانی در گفتوگو با روابط عمومی بیمارستان قلب بوشهر اظهار داشت: با راه‌اندازی‌ام.آر. آی T2 Star در بیمارستان قلب بوشهر نیاز بیماران تالاسمی استان بوشهر به سفر درمانی برای دریافت این خدمت برطرف شد.
وی گفت: پایش میزان رسوب آهن در اندام‌های حیاتی بیماران تالاسمی و سنجش آن از اهمیت و ضرورت بالایی برای درمان این عزیزان برخوردار است و این موضوع تنها با نوع خاصی از تصویربرداری درام. آر. آی با عنوان T2 Star صورت می‌گیرد.
قلی زاده با اشاره به اینکه تا پیش‌ازاین انجام این نوع از ام.آر. آی در خارج استان بوشهر صورت می‌گرفت، افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته ارائه این خدمت با کیفیت بالا در مرکز ام.آر. آی بیمارستان قلب بوشهر امکان‌پذیر شد تا نیاز بیماران تالاسمی استان بوشهر به سفرهای خارج از استان برطرف شود.
وی با ابراز قدردانی از پیگیری‌های مسئول بیماران خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بر اساس پیگیری‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته از روز پنجشنبه 7 بهمن سال جاری این خدمت جدید برای 15 بیمار تالاسمی آغاز شده است.
ام.آر. آی T2 Star نوعی خاص از تصویربرداری است که برای بررسی میزان رسوب آهن در اندام‌ها انجام می‌پذیرد و برای ادامه درمان بیماران تالاسمی نیز در مرحله نخست سنجش میزان رسوب آهن اهمیت دارد که با این نوع ام.آر. آی امکان‌پذیر است.


انتهای پیام/ م.م 4090
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ام.آر.آی     معصومه.قلی‌زاده     بیمارستان.قلب.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >