سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
با برنامه ریزی برای توسعه حوزه سلامت به دنبال تأمین اعتبار لازم خواهیم بود

14 بهمن 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید برنامه محور باشیم و با برنامه ریزی به دنبال تأمین اعتبار لازم برای توسعه حوزه سلامت خواهیم بود تا بتوانیم آینده درخشانی را برای حوزه سلامت استان بوشهر رقم بزنیم.

دکتر حسن ملکی‌زاده در آئین تکریم و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: برای رسیدن به نقطه مطلوب و جلب رضایت حداکثری مردم در تمامی بخش‌های حوزه سلامت، به‌اتفاق خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.
تکمیل زنجیره واکسیناسیون در استان بوشهر ازجمله برنامه‌های اصلی است
وی ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر افزود: در حال حاضر اولویت اول و اصلی حوزه سلامت استان بوشهر با توجه به شیوع کرونا، پیشگیری و مقابله با این ویروس و تکمیل زنجیره واکسیناسیون است.
دکتر ملکی‌زاده با گرامیداشت نام و یاد شهدای مدافع سلامت و شهدای انقلاب اسلامی ادامه داد: باید به‌عنوان متولی اصلی حوزه سلامت در راه کنترل این اپیدمی تمام تلاش خود را به کار بگیریم.
نگاه ویژه‌ای به حوزه بهداشت استان بوشهر و ارتقا آن داریم
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اهمیت بهداشت نگاه ویژه‌ای به شبکه‌های بهداشت و درمان و تقویت سیستم بهداشتی در سراسر استان بوشهر خواهیم داشت.
وی بابیان اینکه پوشش حداکثری واکسیناسیون ضروری است ادامه داد: برای ارتقا سطح سلامت در جامعه باید اهتمام ویژه به مراکز بهداشت داشته باشیم و بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.
تأمین معیشت کارکنان حوزه سلامت با جدیت پیگیری می‌شود
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: کارکنان حوزه سلامت در بدترین شرایط کرونایی در حال خدمت‌رسانی به جامعه هستند و پرداخت مطالبات آن‌ها کمترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم و تأمین معیشت آنان با جدیت پیگیری می‌شود.
دکتر ملکی‌زاده با اشاره به اینکه باید با نیروها و کارکنانی به مبارزه با کرونا برویم که در حال حاضر ناراضی، نگران و دغدغهمند هستند، افزود: با تمام توان برای حل مشکلات و مطالبات به حق کارکنان تلاش و کارخواهیم کرد.
افزایش رضایتمندی مردم در حوزه درمان در دستور کار دانشگاه است
دکتر حسن ملکی‌زاده عنوان داشت: در حوزه درمان طبیعتاً یکی از اولویت‌هایی برای آن در نظر گرفته‌ایم ارتقای سطح رضایتمندی مردم است که خدمات بهینه، جدیدتر و بروزتر در این عرصه ارائه بدهیم، اما باید لوازم این کار را نیز فراهم آوریم.
نقشه جامع آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تدوین می‌شود
دکتر ملکی‌زاده درباره برنامه‌هایش برای حوزه آموزش چنین گفت: برای ارتقاء کیفیت آموزش استفاده از روش‌های نوین در دستور کار قرار دارد که باید با برنامه‌ریزی‌های لازم این امر را محقق کنیم به همین دلیل نقشه جامع آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تدوین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کرونا موجب عقب‌ماندگی در حوزه آموزش کل کشور شده است و آموزش پزشکی در استان بوشهر نیز به دلیل اینکه تنها یک بیمارستان آموزشی داریم دچار آسیب بیشتری از کرونا شده است.
یکی از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حوزه پژوهش است
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تشکر از دکتر کشمیری و سایر روسای پیشین دانشگاه در فراهم آوری زیرساخت‌های لازم برای حوزه پژوهش گفت: زیرساخت و زمینه بسیار خوبی در حوزه پژوهش دانشگاه علوم پزشکی داریم و ما باید به سمتی برویم که مطالعات و طرح‌های پژوهشی دانشگاه، کاربردی و با نگاه به مشکلات حوزه بهداشت و درمان و جامعه باشد که نتایج آن ملموس شود.
مراکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سطح ملی و بین‌المللی شناخته‌شده هستند
دکتر حسن ملکی‌زاده با اشاره به زحمات پژوهشگران در مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به فعالیت‌های پژوهشی ملی و بین‌المللی صورت گرفته می‌توان از مرکز زیست‌فناوری دریایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان بستر عظیم پژوهشی استفاده نمود.
وی ادامه داد: مرکز طب گرمسیری و عفونی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌تواند در بومی‌سازی درمان و شناخت بیماری‌های منطقه‌ای و بومی کمک بسیار زیادی به حوزه سلامت استان بوشهر و منطقه خلیج‌فارس نماید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یکی از نقاط قوت دانشگاه است که دستاوردهای بی‌نظیر آن زبانزد جامعه علمی کشور شده است.
کسری بودجه به‌واسطه کرونا در حوزه سلامت برای کل کشور وجود دارد
دکتر حسن ملکی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به‌واسطه بیماری کرونا و کسری‌های بودجه در حوزه بهداشت و درمان کل کشور، در استان بوشهر نیز بدهی‌های زیادی در این حوزه داریم.
وی خاطرنشان کرد: خدمات سلامت توقف‌ناپذیر است و باید برای این بدهی‌ها فکر و چاره‌ای بشود به همین دلیل باید برنامه محور باشیم و با برنامه به دنبال تأمین اعتبار لازم برای توسعه حوزه سلامت خواهیم بود امیدواریم بتوانیم آینده درخشانی برای حوزه سلامت استان بوشهر رقم بزنیم.
استان بوشهر باوجود ظرفیت‌های عظیم شایسته کمبود و عقب‌ماندگی در حوزه سلامت نیست
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه همه ملت ایران از شمال تا جنوب یکی هستیم ولی استانی با این ظرفیت شایسته این عقب‌ماندگی و کمبودها در حوزه بهداشت و درمان نیست، خاطرنشان ساخت: استان بوشهر به‌واسطه دارا بودن منابع و ذخایر مهم گازی و نفتی و سود سرشاری که از این نعمت‌های خدادادی نصیب کشور می‌کند و باوجود موقعیت استراتژیک و مرز دریایی همواره با واژگانی، چون پایتخت انرژی، نگین، قلب و قطب اقتصاد کشور شناخته‌شده است، اما در مقابل تولید این ثروت عظیم در این استان و تأثیرگذاری شگرف آن در اقتصاد مملکت جزو استان‌های محروم است.
از عموم مردم، مسئولین، فعالین اجتماعی و اصحاب رسانه درخواست می‌کنم که یاریگر فرزند استان خود باشند
دکتر حسن ملکی‌زاده در پایان سخنان خود تصریح کرد: از همین امروز ثانیه‌شمار پایان خدمتم شروع‌شده است و از خداوند بزرگ در این مسیر توفیق خدمت شایسته به مردم شریف و نجیب استانم را خواهانم و از همه آحاد جامعه، مسئولین استانی و شهرستانی و اصحاب رسانه درخواست می‌کنم در این راه یاریگر فرزند استان خود باشند.
آئین تکریم و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و به دلیل وضعیت قرمز کرونایی تنها با حضور اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
در این آئین دکتر حسن ملکی‌زاده به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی و از زحمات دکتر سعید کشمیری در طول دوران تصدی ریاست دانشگاه تقدیر شد.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سرپرست.دانشگاه     دکتر.ملکی‌زاده     معارفه    

تاریخ بروز رسانی:   14 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >