روایتی از نوع‌دوستی؛
ایثاری ماندگار در استان بوشهر/ اعضای جوان ۱۴ ساله دیری اهدا شد

16 بهمن 1400
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ایثار ماندگار خانواده دیری برای اهدا اعضای پیکر جوان ۱۴ ساله خود خبر داد.

علیرضا باقری در گفتوگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: علی واعظی که به علت تصادف دچار ضربه به سر شده بود علی‌رغم تلاش پزشکان متخصص در شیراز متأسفانه به علت شدت ضربه به سر دچار مرگ مغزی شد و به دنبال تأیید مرگ مغزی این عزیز، با رضایت و ایثار خانواده مهربان و نوع‌دوست آن عمل اهدای عضو در بیمارستان ابوعلی سینا شیراز برای نجات جان ۴ هم‌وطن انجام شد.
وی بابیان اینکه با اقدام ایثارگرانِ این خانواده، چند هم‌وطن از مرگ حتمی نجات یافتند تصریح کرد: کبد، هر دو کلیه و روده این جوان ۱۴ ساله دیری ساله برای پیوند به نیازمندان به دریافت عضو در بیمارستان ابوعلی سینا شیراز برداشت و به ۴ بیمار نیازمند به عضو اهدا شد.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ۹۰ اهدای عضو در این استان خبر داد و گفت: در سال جاری با هماهنگی تیم پیوند استان بوشهر ۴ مورد از برداشت عضو با رضایت خانواده‌های نوع‌دوست در شیراز انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: بیماران متعددی در سطح کشور هستند که مرگ و زندگی آنها به دقایقی بسته است و اگر عضو پیوندی برای آنها نرسد، ممکن است ساعتی دیگر در بین ما نباشند.
باقری اظهار داشت: در این بین خانواده‌هایی هم هستند که پس از اعلام مرگ مغزی فرزندانشان حاضر می‌شوند اعضای پیکر او را اهدا کنند تا زندگی دوباره‌ای را به همنوعان او ببخشد.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ایثار.ماندگار     اهدا.عضو     پیوند.عضو     رئیس     علیرضا.باقری        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >