کارشناس میان‌سالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان کنگان:
66 درصد مردان میان‌سال کنگانی سه دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند

4 اسفند 1400
کارشناس میان‌سالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: 66 درصد مردان میان‌سال کنگانی سه دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

معصومه ارمی در گفتوگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: جمعیت مردان میان‌سال شهرستان کنگان 20 هزار و 480 نفر است که تاکنون 136 هزار و 77 نفر واکسن نوبت سوم کرونا خود را دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: مردان به دلایل بیولوژیکی مانند دلایل ژنتیکی، هورمونی و آنزیم‌ها، پروفایل اجتماعی و مسئولیت شغلی و اقتصادی، باورهای غلط فرهنگی (قوی‌تر بودن و برتر بودن نسبت به زنان که کمتر از زنان به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند)، وجود بیماری‌های مزمن مانند (بیماری‌های قلبی و عروقی و مغز، فشارخون بالا، دیابت) بیشتر در معرض خطر ابتلا و شدت بیشتر به عوارض کووید 19 می‌باشند.
کارشناس میان‌سالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: واکسن کووید به ما در برابر ابتلا به کووید، ابتلا به فرم شدید بیماری و مرگ ناشی از بیماری کمک می‌کند و در مورد گونه امیکرون دریافت نوبت سوم واکسن بشدت مؤثر بوده است.
وی با بیان اینکه دریافت واکسن کووید ما را به کووید مبتلا نمی‌کند و تست کووید هم بعد از واکسن مثبت نمی‌شود گفت: دریافت واکسن علاوه بر اینکه به خود ما کمک می‌کند، به اطرافیان ما هم کمک می‌کند که کمتر با ویروس مواجه شوند.
ارمی با بیان اینکه واکسیناسیون وقتی کامل است که حداقل دو هفته از نوبت سوم گذشته باشد افزود: اگر ما به‌طور کامل واکسینه شده باشیم می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌های قبل را از سر بگیریم ولی هنوز احتیاج به پوشیدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی بخصوص برای حفاظت بیشتر نسبت به گونه دلتای ویروس داریم.
کارشناس میان‌سالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: بعد از تزریق واکسن ممکن است دچار عوارض شویم اما این عوارض طبیعی بوده ناشی از واکنش سیستم ایمنی ما در مقابل واکسن است و در عرض چند روز برطرف می‌شود.

انتهای پیام/ م. س 3070
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.مردان     معصومه.ارمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   4 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >