وزیر بهداشت وارد بوشهر شد/ گزارش تصویری شماره ۱

5 اسفند 1400
وزیر بهداشت به منظور بازدید از پروژه ها و مراکز بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی وارد بوشهر شد.

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بدو ورود به بوشهر اظهار کرد: با تلاش دانشگاه های علوم پزشکی و نیز افزایش سریع پوشش واکسیناسیون به گونه ای که تا کنون حدود ۹۲ درصد از جمعیت هدف، دُز اول، ۸۵ درصد دُز دوم و ۳۵ درصد نیز دُز سوم را تزریق کرده اند، هجمه اُمیکرون که در جهان وجود داشت، در کشور ما تا حدودی کنترل شد.
وی با بیان اینکه تصور می کنیم که چند هفته آینده وضعیت کرونا در کشور بهتر می شود، گفت: در مراکز درمانی مشکل خاصی وجود ندارد و مراقبت های مورد نیاز ارائه می شود. شدت ورود بیماران سرپایی در کشور تا حدودی کاهش یافته و در مرحله افزایش نسبی موارد بستری هستیم. کرونا در هر موج سه مرحله شامل افزایش موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر دارد و تصور می کنیم که مرحله اول و دوم رد شده و تا چند هفته آینده وضعیت بهتر خواهد شد.
اطلاعات واکسیناسیون مسافران در سامانه ایران من بررسی می شود
وزیر بهداشت یادآور شد: دیروز در ستاد کرونا با حضور رییس جمهور و مسئولان کشور مصوب شد که امسال در ایام نوروز، محدودیت های سالهای گذشته را نداشته باشیم اما معیار واکسیناسیون برای مسافران در بخش حمل و نقل عمومی و همچنین با خودروهای شخصی و استفاده از هتل ها مهم است، اطلاعات واکسیناسیون مسافران در سامانه ایران من بررسی می شود.
وی افزود: علیرغم اینکه در پیک ششم کرونا هستیم اما از نظر وضعیت دارو، مشکل خاصی وجود ندارد.
براساس این گزارش، وزیر بهداشت در این سفر علاوه بر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و خانواده یکی از شهدای مدافع سلامت، از بیمارستانهای شهدای خلیج فارس و امیرالمومنین(ع) بوشهر هم بازدید می کند.
همچنین بازدید از پروژه ساختمان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی و مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای بوشهر و نیز نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در سفر یک روزه به این استان است.

انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وزیر.بهداشت     دکتر.بهرام.عین‌اللهی     واکسیناسیون        

تاریخ بروز رسانی:   5 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >