رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
جانبازان اسطوره‌های بی‌ادعای صبر، مقاومت و ایستادگی هستند

18 اسفند 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: جانبازان اسطوره‌های بی‌ادعای صبر، مقاومت و ایستادگی هستند.

ماریا خویشدوست در مراسمی که به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز جانباز در شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شد، اظهار کرد: جانبازان یادگار شهدای انقلاب اسلامی هستند و رسالت آن‌ها هنوز ادامه دارد.
خویشدوست بیان کرد: در شبکه بهداشت و درمان و دشتستان 68 جانباز و آزاده شاغل بوده‌اند که در حال حاضر 18 نفر از این عزیزان در مشاغل مختلف هنوز مشغول به خدمت می‌باشند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: جانبازان، یادگاران هشت سال حماسه و مقاومت هستند که سال‌هاست با صبر و توکل در مسیر انقلاب و شهدا، بی‌ادعا محکم ایستاده‌اند.
خویشدوست اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، جانبازان شهدای زنده ما هستند، چون مثل شهید به میدان جنگ رفته‌اند و مثل شهید ضربت خورده‌اند، منتها کرامت الهی آن‌ها را حفظ کرده است، این‌ها زنده‌اند و در رتبه شهیدان هستند.
وی همچنین گذشتن از جان درراه دفاع از دین و وطن را دارای اجر اخروی دانست و تأکید کرد: امروز خانواده‌های جانبازان به‌ویژه همسران که پا به‌پای دلیرمردان خود، سختی‌های جانبازی را متحمل می‌شوند، به‌اندازه شهدا و ایثارگران ما عزت دارند.
مسئول اداره سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این مراسم تجلیل گفت: وظیفه اصلی جانبازان در حال حاضر بصیرت افزایی است.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی گفت: در این برهه زمانی حساس که دشمنان اسلام تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته‌اند، وظیفه و نقش جانبازان که یادگار شهدا و هشت سال دفاع مقدس می‌باشند بیش از گذشته پررنگ می‌شود.
وی تصریح کرد: جانبازان می‌توانند با بصیرت افزایی به دیگران در جهاد تبیین نقش بسزایی داشته باشند و جوانان که مهم‌ترین سرمایه هر کشوری است را با نقشه‌های شوم استکبار آشنا کنند تا در دام جهل آن‌ها نیفتند.
مسئول اداره سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در قرآن کریم، آیه‌ای در شأن جانبازان به‌عنوان ادامه‌دهنده راه شهدا آمده است که می‌فرماید: «در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که باخدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و درراه او شربت شهادت نوشیدند و بعضی دیگر در انتظارند.
در این مراسم، مسئول امور ایثارگران، مسئول اداره سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت و مسئول ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین رئیس شورای شهر برازجان و جمعی از شاغلین شبکه بهداشت و درمان حضور داشتند و هدایایی به همراه لوح سپاس به جانبازان توسط رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اهدا گردید.

انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.جانباز     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >