سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ارتباط مستمر با صنایع مستقر در استان بوشهر در اولویت کاری معاونت تحقیقات و فناوری قرار دارد

21 اسفند 1400
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ارتباط مستمر دانشگاه با صنایع مستقر در استان در اولویت کاری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار دارد.

دکتر اکرم فرهادی در نشست مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مدیریت پژوهش و فناوری منطقه پارس جنوبی در عسلویه اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پتانسیل بالایی در همکاری مشترک با صنعت در پارس جنوبی در حیطه‌های تحقیقاتی، فناوری، مشاوره‌ای و آموزش دارد.
وی اضافه کرد: این نشست باهدف ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک با مدیریت پژوهش و فناوری منطقه پارس جنوبی در جهت هم‌افزایی دوجانبه و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و افزایش پاسخگویی اجتماعی دانشگاه تشکیل‌شده است.
وجود همکاری‌های مشترک پایدار در دستور کار است
وی تصریح کرد: با توجه به هم‌جواری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با منطقه پارس جنوبی و قرارگیری در یک استان صنعتی، وجود همکاری‌های مشترک پایدار باهدف استفاده بهینه از توان اساتید و دانشجویان و تبادل امکانات و فضاهای کاری در دستور کار است.
دکتر فرهادی اضافه کرد: انجام مطالعات کاربردی مسئله محور در دستور کار معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مدیریت پژوهش و فناوری پارس جنوبی قرار دارد.
وی تصریح کرد: ایجاد شرایط برای پایداری صنعت و افزایش بهره‌وری در صنعت از الزامات مهمی است که با داشتن برنامه جامع تحقیقاتی در حیطه‌های مختلف ایمنی، محیط‌زیستی، بهداشت صنعتی و ارگونومی تحقق پیدا خواهد کرد.
تور صنعتی اساتید و پژوهشگران از سایت پالایشگاه‌های گازی برگزار میشود
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با موافقت اولیه مجتمع گاز پارس جنوبی، مقرر شد که اوایل سال آینده تور صنعتی به‌منظور بازدید میدانی اساتید و پژوهشگران از سایت پالایشگاه‌های گازی انجام پذیرد تا همکاران متخصص در سایر حوزه‌ها با حضور در صنعت و شناسایی چالش‌های حوزه سلامت، طرح‌هایی به‌منظور ارزیابی ریسک‌ها و اجرای اقدامات کنترلی و نهایتاً حفظ و ارتقاء سلامت شغلی کارکنان ارائه نمایند.
مهندس صیادی مدیر پژوهش و فناوری پارس جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حضور فیزیکی تیم‌های پژوهشی در منطقه برای توافق نظر بر این اولویت‌ها و ایجاد زبان مشترک بین محقق و صنعت مفید است.
در ادامه توانمندی‌های تحقیقاتی-فناوری، آموزشی و مشاوره‌ای در حوزه‌های بهداشت صنعتی، ارگونومی، ایمنی صنعتی و محیط‌زیست توسط اساتید حاضر در جلسه به‌طور جامع ارائه شد و موردبحث قرار گرفت، همچنین با توجه به نیاز مجتمع گاز پارس جنوبی، مذاکرات اولیه برای حوزه‌های تغذیه، بهداشت عمومی و اپیدمیولوژی نیز انجام گرفت.
نشست مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مدیریت پژوهش و فناوری منطقه پارس جنوبی در عسلویه برگزار شد.
در این نشست دکتر منصور ضیایی مدیر کارگروه ارتباط با صنعت معاونت، دکتر محسن امیدوار مدیر کارگروه فناوری معاونت، دکتر رماوندی استاد تمام گروه بهداشت محیط و دکتر پور فداکار استادیار مرکز تحقیقات بهداشت محیط سیستمی و انرژی باهدف ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک با مدیریت پژوهش و فناوری منطقه پارس جنوبی در جهت هم‌افزایی دوجانبه و تقویت ارتباط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با صنعت و افزایش پاسخگویی اجتماعی دانشگاه حضور داشتند.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.مشترک     معاونت.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >