سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پایگاه اورژانس جاده‌ای بندرریگ افتتاح شد/به روایت تصویر

27 اسفند 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افتتاح یک پایگاه اورژانس جاده‌ای همزمان با نیمه شعبان با حضور استاندار در محور ساحلی بوشهر _گناوه (سه راه بندرریگ) خبر داد.

دکتر حسن ملکی‌زاده در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: پایگاه اورژانس جاده‌ای بندر ریگ پنجاه و پنجمین پایگاه اورژانس 115 استان بوشهر بوده که بحمدالله پروژه ساخت آن به لطف خیرین سلامت در دهه فجر 1396 شروع و امروز به مرحله بهره برداری و افتتاح رسید.
وی بیان کرد: زمین این پایگاه به مساحت 300 متر مربع توسط خیر سلامت آقای علی منصوری زاده به شبکه بهداشت و درمان گناوه اهدا شده بود و کار ساخت آن توسط دیگر خیر سلامت زنده یاد ولی حجی در سال 96 کلید خورد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این پروژه با زیر بنای 200 متر مربع در بهمن 1400 توسط خیر سلامت تکمیل و با تامین نیرو توسط دانشگاه علوم پزشکی ، این پایگاه از امروز شروع به فعالیت کرده است.
دکتر ملکی‌زاده خاطر نشان کرد: برای ساخت و تکمیل این پروژه هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان توسط خیر سلامت پرداخت شده است که  بهره برداری از این پروژه می تواند کمک قابل توجه ای به مرکز اورژانس 115شهرستان گناوه کند.
وی با بیان اینکه در طی ده ماهه سال جاری بیش از 400 ماموریت توسط اورژانس جاده‌ای در همین محور مواصلاتی انجام شده اظهار کرد: فاصله پایگاه اورژانس جاده‌ای بندر ریگ با پایگاه اورژانس جاده‌ای چهارروستایی 22 کیلومتر و با پایگاه اورژانس جاده‌ای فراکه 35 کیلومتر است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در حال حاضر میانگین رسیدن آمبولانس به محل حادثه در جاده‌های استان بوشهر 8 تا 9 دقیقه (استاندار کشوری آن در جاده ها 14 دقیقه است) می باشد که قطعا با راه اندازی این پایگاه می‌توانیم این زمان را کاهش دهیم.
دکتر ملکی زاده تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ساخت 19پایگاه اورژانس جاده ای دیگر را در دستور کار خود دارد که  در تلاش است هر چه سریعتر این پایگاه‌ها را به مرحله عملیاتی برساند.
پایگاه اورژانس جاده ای بندرریگ در نیمه شعبان با حضور استاندار بوشهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و هیئت همراه، فرماندار شهرستان گناوه، امام جمعه بندر ریگ و جمعی از مسئولین در 27 اسفند سال 1400 افتتاح شد.


انتهای پیام/ ک.آ3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     اورژانس.جاده‌ای.115     بندر.ریگ     سرپرست     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >