برنامه پزشک خانواده یکی از اساسی‌ترین برنامه‌ها در نظام سلامت کشور است/گزارش تصویری

28 اسفند 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اهمیت و هدف برنامه پزشک خانواده، می‌توان از آن به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های نظام سلامت کشور نام برد.

دکتر حسن ملکی زاده در نشست تخصصی بررسی عملکرد برنامه پزشک خانواده در استان بوشهر گفت: برنامه پزشک خانواده موجب شده است دسترسی مردم به‌ویژه در مناطق روستایی و عشایری به خدمات مراقبت اولیه سلامت افزایش پیدا کند.
دکتر ملکی زاده با اشاره به اجرایی شدن برنامه پزشک خانواده از سال 1384 در استان بوشهر، افزود: این برنامه که در قالب ساختار نظام شبکه بهداشت و درمان در استان بوشهر به اجرا درآمد موجب شد ارائه خدمات مراقبت اولیه سلامت در دورترین نقاط استان بوشهر در دسترس مردم قرار گیرد.
وی بابیان اینکه پزشک خانواده ایجاد عدالت در دسترسی خدمات سلامت را به همراه داشته است، عنوان داشت: رضایت نسبی در میان عموم مردمی که این خدمات را دریافت نموده‌اند مهر تأییدی بر اهمیت و ضرورت استمرار و ارتقاء کیفیت خدمات است.
دکتر ملکی زاده با ابراز تشکر از تعامل بیمه سلامت با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: بیمه سلامت می‌تواند با افزایش تعامل با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر زمینه‌ساز اجرای مطلوب‌تر برنامه پزشک خانواده در استان باشد.
وی ادامه داد: با توجه به وجود محدودیت‌ها و احصاء مشکلات، تمام تلاش خود را در پرداخت به‌روز مطالبات پرسنلی به کار بسته‌ایم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان ساخت: بدون شک تخصیص کامل اعتبارات 1 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده موجب می‌شود برنامه پزشک خانواده بدون وقفه اجرایی شده و موجب ارتقاء کیفیت خدمات و درنتیجه افزایش رضایتمندی مردم شود.
انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     پزشک.خانواده     سرپرست     دکتر.حسن.ملکی‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >