سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
عملکرد مطلوب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مهمانان نوروزی

17 فروردين 1401
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر دومین مقصد گردشگری در کشور شناخته شد، در ارائه خدمات سفر از جمله خدمات بهداشتی و درمانی عملکرد مطلوبی از خود نشان داد.

دکتر حسن ملکی‌زاده در نشستی که به‌صورت ویدئو کنفرانس با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد افزود: در تعطیلات نوروز ۷۳ هزار مراجعه سرپایی، ۵ هزار و ۲۰۰ بستری ، ۱۳۰ هزار خدمات پاراکلینیکی و ۷ هزار خدمات آزمایشگاهی در مراکز بهداشتی و درمانی استان به ثبت رسیده است.
وی بابیان اینکه ۵۹ مورد دیالیز برای بیماران مهمان در ایام نوروز انجام‌شده است تصریح کرد: در این مدت ۳۷۴ بیمار بستری کووید در بیمارستان‌های استان داشته‌ایم و متأسفانه ۱۰۸ نفر از هم استانی‌های عزیزمان نیز در این مدت جان خود را ازدست‌داده‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: ۳ هزار ماموریت ترافیکی و غیر ترافیکی، ۷ پرواز بالگرد اورژانس و نجات جان ۹ بیمار و ۱۰ ماموریت غرق‌شدگی با ۵ مورد فوتی و ۶ مورد نجات از دیگر اقدامات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بوده است.
دکتر ملکی‌زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی در استان ۸۵ درصد رشد داشته اما خوشبختانه فوت غیر ترافیکی ۱۱ درصد نسبت به مشابه سال گذشته کاهش‌یافته است.
وی تاکید کرد: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از روز ۱۴ فروردین کلاس‌های این دانشگاه به‌صورت حضوری برگزارشده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر در پیک ششم کرونا قرار داشته و افزایش مراجعات بیمارستان‌ها گریزناپذیر بود اما توانستیم با خرید سرُم به‌صورت متمرکز دچار این کمبود نشویم.
دکتر ملکی‌‌زاده افزود: در ایام نوروز با نظارت‌های مستمر همکاران در حوزه غذا و دارو، از آنجایی که احتمال میدادیم داروخانه‌های شبانه‌روزی به تنهایی نتوانند پوشش کامل دارویی را انجام دهند داروخانه‌های روزانه را هم نوبت‌بندی کرده که پوشش کامل دارویی انجام شد.
وی بیان داشت: خدمات درمانی و بیمارستانی به‌صورت دقیق و جامع انجام شد و با نظارت مستقیم صورت گرفته شاهد کمترین نقصان در بیمارستان‌ها بودیم و در تعطیلات باوجود افزایش حوادث ترافیکی، هم ازنظر خدمات اورژانس شهری و جاده‌ای و هم ازنظر خدمات بیمارستانی به‌خوبی مدیریت شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نظارت‌های میدانی و مستمر بر کمپ‌های اسکان و مدارس کل استان، نظارت‌های مستمر بهداشتی و درمانی، افزایش ساعت کاری سالن‌های واکسیناسیون تا ساعت ۱۰ شب، تشکیل جلسات ستاد به‌صورت مستمر در استانداری، برگزاری مستمر و روزانه جلسات شورای ترافیکی و اورژانس ازجمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ایام تعطیلات نوروز بود.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست     ویدئو.کنفرانس     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     وزیر.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   17 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >