فرآیند تأمین و ثبت دارو و تجهیزات در بیمارستان‌های استان بوشهر بررسی شد

24 فروردين 1401
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فرایند تأمین و ثبت دارو و تجهیزات در بیمارستان‌های استان در نشست مشترک با معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بررسی شد.

دکتر احمد یزدان پناه در حاشیه این نشست گفت: روسای بیمارستان‌ها می‌بایست، بسترسازی مناسب برای تأمین و ثبت دقیق دارو و تجهیزات پزشکی را در دستور کار خود قرار داده و با جدیت پیگیری نمایند.
دکتر یزدان پناه با اشاره به ثبت دقیق ورود و خروج داروها و تجهیزات در سامانه HIS افزود: آموزش داروسازان مستقر در بیمارستان‌ها، ثبت دقیق کد اصالت دارو و تجهیزات، حذف ذخیره‌های دارویی به‌جز داروهای اورژانسی و تجویز منطقی دارو ازجمله مواردی است که نیازمند برنامه اصولی و اجرای صحیح در مراکز درمانی استان بوشهر است.
وی با تأکید بر تدوین و اجرای برنامه جامع درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بدون شک رفع مشکلات موجود، بایستی در برنامه جامع دیده شود تا بتوانیم به اهداف اصلی خود یعنی ارتقاء کیفیت خدمات درمانی، دسترسی عادلانه به خدمات، افزایش پاسخ‌گویی و مشارکت مالی عادلانه نائل شویم.
نشست مشترک معاونین درمان و غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باهدف ساماندهی دارو و تجهیزات و کاهش بدهی‌های مربوطه در روز چهارشنبه ۱۷ فروردین‌ماه سال جاری در سالن ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد.


 انتهای پیام/ ش.م ۲۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.مشترک     معاونت.درمان     معاونت.غذا.دارو        

تاریخ بروز رسانی:   25 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >