رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۳۰ متخصص در کلینیک دندانپزشکی دانشگاه خدمات دولتی ارائه می‌کنند

23 فروردين 1401
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دارا بودن ۳۰ متخصص دندانپزشکی شامل متخصص اطفال، لثه، ارتودنسی، جراح، ترمیمی و ... به بیماران خدمات ارائه می‌کنند.

دکتر صدیقه خیراندیش افزود: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سال ۱۳۹۰ تاسیس شده و تاکنون ۱۰ دوره دانشجوی ورودی را پذیرش کرده و ۵ دوره نیز فارغ‌التحصیل شده‌اند.
وی تصریح کرد: ۱۲ رشته تخصصی دندانپزشکی در کشور وجود دارد که ۱۱ تخصص آن در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه فعالیت می‌کنند.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: در حال حاضر تعداد کل دانشجوهای دندانپزشکی ۱۷۶ نفر بوده که ۱۱۰ نفر دانشجوی بالینی و ۶۴ نفر در قسمت علوم پایه تحصیل می‌کنند.
دکتر خیراندیش اظهار داشت: برخلاف سال‌های گذشته که ظرفیت پذیرش دانشجوی دندانپزشکی محدود بود اما در سال ۱۴۰۰ پذیرش دو برابر شده و به ۴۲ نفر افزایش پیدا کرد.
تمامی خدمات عمومی دندانپزشکی در کلینیک دانشگاه با تعرفه دولتی ارائه می‌شود
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تمامی خدمات عمومی دندانپزشکی در کلینیک دانشگاه با تعرفه دولتی به بیماران ارائه‌شده و در صورت نیاز به خدمات تخصصی‌تر به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه ارجاع داده می‌شوند تا در صورت تمایل به کسب خدمات با تعرفه دولتی در این مرکز تحت درمان قرار گیرند.
دکتر خیراندیش تصریح کرد: در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال حاضر دانشجویان در مقطع عمومی تحصیل می‌کنند اما با جذب و ارتقا هیات علمی، افزایش فضا، امکانات و زیرساخت‌ها با توجه به بخش الحاقی سایت پردیس تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم در آینده دانشجوی تخصصی در مقاطع بالاتر نیز جذب کنیم.
وی تاکید کرد: در کلینیک دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خدمات عمومی دندانپزشکی توسط دانشجویان مقطع بالینی و زیر نظر مستقیم متخصصین انجام می‌شود.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این کلینیک شامل ۴۳ یونیت است که در بخش الحاقی ۲۳ یونیت نیز اضافه خواهد شد و با افزایش فضای فیزیکی و تجهیزاتی می‌توانیم خدمات بیشتری به همشهریان ارائه کنیم.
وی بیان داشت: در اوج بیماری کرونا کلینیک دندانپزشکی با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی خدمات خود را ارائه داده و در بدو ورود تب سنجی و سنجش اکسیژن خون برای مراجعین انجام می‌گرفت.
دکتر خیراندیش بابیان اینکه برای ارائه خدمت به بیماران مستقیما با بزاق شخص در ارتباط بودیم افزود: با ارتقا سیستم تهویه، استفاده اجباری از شیلد، گان، روکش کفش و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برای به حداقل رساندن عفونت خوشبختانه شاهد ابتلای اندک موارد بیماری آن‌هم نوع خفیف بودیم.

انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کلینیک.دندانپزشکی     دانشکده.دندانپزشکی     دکتر.صدیقه.خیراندیش     معاونت.آموزشی        

تاریخ بروز رسانی:   23 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >