مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی سنین 9 ماهه تا 30 سال علیه سرخک در گناوه آغاز شد

24 فروردين 1401
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از آغاز واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی سنین 9 ماهه تا 30 سال از 23 فروردین‌ماه خبر داد.

سید مجید موسوی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به اینکه یکی از راهکارهای اصلی پیشگیری و کنترل بیماری سرخک ایمن‌سازی گروه‌های هدف و شناسایی و درمان به‌موقع افراد مبتلا، آموزش و جداسازی آن‌ها است و نظر به اینکه موارد سرخک به دلیل ورود مهاجران افغانی به کشور افزایش یافته است، جهت پیشگیری و ابتلا و انتشار احتمالی بیماری سرخک در جامعه، واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی 9 ماهه تا 30 ساله بدون توجه به سابقه واکسیناسیون در دستور کار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.
موسوی تصریح کرد: در حدود 4 هزار و 700 اتباع غیر ایرانی در سنین 9 ماه تا 30 سال در سامانه الکترونیک سلامت ثبت است که برای این گروه سنی واکسن MMR و MR تزریق می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طبق رصد و پایش واکسیناسیون کودکان زیر 5 سال از سامانه‌های الکترونیکی سلامت بالای 95 درصد از کودکان شهرستان گناوه واکسینه شده‌اند و کودکانی که به دلایل مختلفی واکسیناسیون آن‌ها به تأخیر افتاده است، توسط مراقبین سلامت و بهورزان پیگیری شده‌اند.
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: از ابتدای سال 1401 تاکنون 5 مورد مشکوک به سرخک در شهرستان گناوه شناسایی شده است که خوشبختانه در موارد نمونه‌گیری شده مورد مثبتی مشاهده نشده است.
موسوی با بیان علائم بیماری سرخک (تب، آبریزش بینی؛ سرفه، التهاب چشم. بروز دانه‌های قرمز رنگ پوستی) گفت: والدین با بروز هرگونه علائم به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت و خانه بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند.


انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.سرخک     اتباع.خارجی     سیدمجید.موسوی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   24 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >