رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
طرح ضربت بازدید از کارگاه‌های قنادی و شیرینی فروشی در دهه اول ماه مبارک رمضان اجرا شد

28 فروردين 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در دهه اول ماه مبارک رمضان با توجه به اهمیت نظارت بهداشتی بر عرضه محصولات قنادی و شیرینی‌جات، طرح تشدید بازرسی باهدف ارتقاء شاخص‌های بهداشتی، در این کارگاه‌ها اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: در راستای پایش مواد غذایی، بازرسین بهداشت محیط از شیرینی و قنادی فروشی‌های شهرستان بوشهر بازدید کردند.
وی بیان کرد: در این طرح که با حضور 25 نفر از بازرسان بهداشت محیط در قالب 15 اکیپ انجام گرفت از 50 کارگاه قنادی و شیرینی فروشی در ساعات اداری و غیر اداری بازدید به عمل آمد.
این مقام مسئول گفت: در این برنامه شاخص‌های بهداشت فردی (روپوش، کلاه و دستکش) نظافت عمومی، نکات ایمنی و فنی ساختمانی، اصول بهداشت لوازم و تجهیزات، چیدمان وسایل، مواد اولیه مصرفی، رنگ‌های غیرمجاز و درج مشخصات بهداشتی بررسی و کنترل شد.
وی بابیان اینکه با متخلفین طبق قانون ماده 13 برخورد جدی به عمل می‌آید، عنوان داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف موردنظر مورد پایش قرار گرفت و طی این نظارت‌ها کلیه نواقص بهداشتی به متصدیان اعلام و موارد نقص تا حصول نتیجه نهایی پیگیری گردید.
مهندس فخرایی اظهار داشت: در طی اجرای طرح تعداد 73 موردسنجش با تجهیزات پرتابل در بازرسی‌ها صورت گرفت که از این تعداد 21 اخطاریه بهداشتی جهت متخلفین بهداشتی صادر و پرونده 5 صنف متخلف جهت پیگیری قضایی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد، همچنین یک واحد صنفی متخلف پس از طی مراحل قانونی و قضایی پلمب شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از طریق سامانه شکایات مردمی در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره تلفن 190 تماس گرفته و شکایت خود را مطرح نمایند.
انتهای پیام/ ا.س 3000

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     طرح.ضربت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >