از ابتدای ماه مبارک رمضان؛
بیش از 800 بازرسی از شیرینی فروشی، آش فروشی و غذای بیرون بر در دشتستان انجام گرفته است

31 فروردين 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 800 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه شیرینی فروشی، آش فروشی و غذای بیرون در دشتستان انجام گرفته است.

ماریا خویشدوست با اشاره به اهمیت رعایت موارد بهداشتی در سلامت شهروندان، خاطرنشان کرد: در راستای سلامت روزه‌داران و کاهش بیماری‌ها بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت از ابتدای ماه مبارک رمضان به‌صورت مستمر بر فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت داشته‌اند.
خویشدوست تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط با سنجش پرتابل در محل، وضعیت دمای یخچال‌ها، آلودگی سطح و میزان پر اکسید روغن‌های مصرفی را اندازه‌گیری نموده و در صورت وجود مشکل، ضمن صدور اخطاریه متصدی، در صورت عدم رفع، نسبت به پلمب مغازه نیز اقدام می‌نمایند.
وی بیان کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان، بیش از 50 اخطار بهداشتی صادر شده و همچنین 15 صنف به مراجع قضایی معرفی و 5 صنف متخلف نیز در شهرستان دشتستان پلمب گردید و در همین مدت بیش از 282 مورد سنجش پرتابل از مواد غذایی انجام و بیش از 130 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل‌مصرف جمع‌آوری و معدوم گردید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاظرنشان کرد: شهروندان به‌منظور حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان از خرید شیرینی به خصوص زولبیا و بامیه از دست‌فروشی‌ها و فروشندگان دوره گردان به دلیل استفاده چندباره از روغن و نقش روغن‌های سوخته در ایجاد انواع بیماری‌ها (سرطان‌ها) خودداری نموده و از مراکز غذایی تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان جهت خرید شیرینی اقدام نمایند.


انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تشدید.نظارت‌ها     بازدید     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   31 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >