اولین قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت در بوشهر تشکیل شد

7 ارديبهشت 1401
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت با هدف توسعه کمی و کیفی عادلانه شاخص‌های سلامت وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل شد.

دکتر حسن ملکی‌زاده افزود: پیرو فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری در خصوص جوانی جمعیت و افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت تشکیل شد و در استان نیز این قرارگاه ذیل دستورعمل وزارت بهداشت تشکیل جلسه داد.
وی اظهار داشت: برای این قرارگاه، ۷ کمیته با وظایف مختلف تشکیل شده که افزایش بخش‌های زایمان، توجه به سلامت زنان و خدمات تشویقی برای فرزندآوری مورد اهمیت است.
دکتر ملکی‌زاده ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای رشد جمعیت هر کمکی که بتواند در این زمینه انجام می‌دهد.
دکتر ملکی اضافه کرد: قرارگاه جوانی جمعیت شروعی برای یک حرکت تحول‌گرای تعالی‌بخش در نظام سلامت است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه این موضوع باید به میزان کافی تبیین شود، بیان داشت: یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام شود تغییر ساختاری اذهان سیاستگذاران، مجریان و در نهایت مردم عزیزمان است.
وی با بیان اینکه شاید در نگاه اول افزایش جمعیت خطرات اقتصادی برای جامعه داشته باشد، تصریح کرد: افزایش جمعیت بدون نگاه به زیرساخت و مسایل و مشکلات مربوط به آن اینگونه است.
دکتر ملکی‌زاده افزود: اما در بحث نیروی انسانی فعال 15 تا 64 سال و پنجره جمعیتی، افزایش جمعیت یعنی تعالی اقتصادی و جز مبانی اقتصادی است.
وی اضافه کرد: یکی از کارهای پژوهشی که می‌توان در این زمینه انجام داد و لحاظ کرد، میزان موالید در دهک‌های پایین جامعه و نرخ رشد جمعیت در آنها و مقایسه آن با دهک‌های بالاتر است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم جز استان‌های پیشرو عملی و نه شعاری در این حوزه باشیم و وظایف خودمان را به نحو احسن انجام دهیم.
انتهای پیام / س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
قرارگاه.جوانی.جمعیت     قرارگاه.تعالی.سلامت     دکتر.ملکی.زاده     استان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >