رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خبر داد؛
فضای مناسب پایگاه اورژانس 115 شهر چاه مبارک تأمین شد/ استقرار مدافعین سلامت در پایگاه جدید

10 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: فضای مناسب موقت پایگاه اورژانس 115 شهر چاه مبارک تأمین شد.

جاسم زارعی با تشکر از همکاری فرماندار، شهردار چاه مبارک و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان عسلویه افزود: کارکنان فوریت‌های پزشکی و اورژانس 115 در پایگاه جدید مستقر و آماده خدمت‌رسانی در هنگام بروز حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی هستند.
وی ضمن تقدیر از سرپرست، معاون توسعه و رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تسریع درروند جذب نیروی انسانی شرکتی اورژانس اذعان داشت: علیرغم ترک تشریفات پذیرفته‌شدگان آزمون اواخر سال گذشته با ۲ نفری که تاکنون مراجعه و حاضر به همکاری شده‌اند، قرارداد منعقد و در شیفت قرار داده‌شده‌اند.
زارعی در ادامه بیان داشت: متأسفانه به دلیل وجود فرصت‌های شغلی با پرداختی بیشتر در حوزه صنعت نفت، تاکنون الباقی پذیرفته‌شدگان حاضر به عقد قرارداد نشده و به‌تبع آن کماکان با کمبود شدید نیروی انسانی در این رشته مواجهیم.
وی افزود: با تعداد نیروهای موجود، به‌طور هم‌زمان فقط ۲ پایگاه می‌توان فعال نگه داشت، لذا می‌طلبد که با مداخله نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و صدور مجوز استخدام موردی با شرایط ویژه حداقل برای ۲۴ نفر (۱۷ راننده-امدادگر دیپلم و ۷ تکنیسین با اولویت بومی متولد شهرستان)، پایگاه‌های اورژانس سطح شهرستان را سرپا نگهداشت.
این مقام مسئول تأکید کرد: از کارهای زیربنایی انجام شده در سطح شبکه، دانشگاه و وزارت بهداشت، چارت تشکیلاتی اورژانس از ۱۴ نفر به ۴۸ نفر ارتقاءیافته و با ادامه پیگیری‌ها تاکنون ۱۱ نفر به استخدام در آمده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: تا زمان برگزاری آزمون استخدام پیمانی و جذب نیروهای مورد نیاز، تأمین اعتبار و صدور مجوز عقد قرارداد شرکتی تا خردادماه سال جاری از ضروریات بوده که امید است همه بزرگان مساعدت نموده تا شاهد فعال‌سازی تمامی پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ باشیم.

انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس.چاه.مبارک     تأمین.فضا     اورژانس.115     رییس.شبکه.عسلویه     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >