رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
40 درصد از افراد 9 ماه تا 30 سال جمعیت غیر ایرانی دشتستان واکسن سرخک دریافت کرده‌اند

11 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از 40 درصد از جمعیت 9 ماه تا 30 سال جمعیت غیر ایرانی اولین نوبت واکسن سرخک خود را دریافت کرده‌اند.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در شهرستان دشتستان در حدود 10 هزار نفر از جمعیت غیر ایرانی در گروه سنی 9 ماه تا 30 سال می‌باشند که از که از آغاز غربالگری تاکنون در حدود 41 درصد از این افراد اولین نوبت خود را دریافت کرده‌اند.
 خویشدوست تصریح کرد: با توجه به مصادف بودن ماه مبارک رمضان و شروع غربالگری؛ بهورزان و مراقبین سلامت تعداد زیادی از این گروه سنی را در ساعات غیر اداری و بعد از اذان مغرب واکسینه کرده‌اند که تلاش این همکاران ستودنی است.
 وی همچنین اظهار کرد: تعدادی از این افراد (جمعیت غیر ایرانی) کارگران فصلی مزارع می‌باشند و در سامانه الکترونیک سلامت ثبت نمی‌باشند و کارکنان بهداشتی ضمن هماهنگی با مسئولین محلی نسبت به واکسیناسیون این افراد و ثبت آن‌ها در سامانه سلامت اقدام کرده‌اند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: تمامی خانواده‌ها کارت واکسیناسیون فرزندان خود را بررسی نمایند و برای تزریق واکسن سرخک کودک 12 و 18 ماهه خود به خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمایند.
 خویشدوست خاطرنشان کرد: شهروندان دشتستانی با کارکنان بهداشتی برای تزریق واکسیناسیون جمعیت غیر ایرانی که در سنین زیر 30 سال می‌باشند و در کارگاه‌ها و یا مزارع آنان مشغول به کار می‌باشند، همکاری نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     واکسن.سرخک     اتباع.خارجی     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >