سوراخ دیواره قلب بدون عمل جراحی باز در بیمارستان قلب بوشهرترمیم می‌شود

12 ارديبهشت 1401
متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عمل‌ترمیم سوراخ دیواره قلب بدون عمل جراحی باز در بیمارستان تخصصی قلب بوشهر انجام می‌شود.

 دکتر محمدرضا پوربهی درباره انجام این عمل به روابط عمومی بیمارستان قلب چنین گفت: سوراخ قلب می‌تواند به‌صورت ژنتیک در بین دهلیزها و یا بین بطن‌ها و یا در بین شریان‌های بزرگ باشد و با انجام عمل جراحی می‌توان این سوراخ‌ها را ترمیم کرده و جلوی عوارض غیرقابل برگشت از جمله افزایش کشنده فشار ریوی و مرگ را گرفت.
دکتر پوربهی با اشاره به اهمیت و ضرورت ترمیم سوراخ دیواره قلب افزود: جلوگیری از انجام عمل باز قلب یکی از مهم‌ترین مزایای عمل‌ترمیم سوراخ قلب است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با فراهم بودن زیرساخت‌های لازم و حضور کادر تخصصی در بیمارستان قلب بوشهر، عمل‌ترمیم سوراخ دیواره قلب بدون نیاز به جراحی باز و با عمل آنژیوگرافی صورت می‌گیرد.
فلوشیپ قلب و عروق در بیمارستان قلب بوشهر در مورد نحوه انجام این عمل بیان داشت: از طریق کشاله ران یک لوله ظریف وارد رگ و سپس از طریق ورید اصلی تحتانی وارد دهلیز راست شده و با عبور از سوراخ دهلیزی وارد دهلیز چپ می‌شود و با وسیله  مورد نظر سوراخ بین دو دهلیز بسته می‌شود.
دکتر پوربهی ادامه داد: تمامی این مراحل در اتاق آنژیوگرافی (کت لب) به‌وسیله اشعه X مشاهده شده و هم‌زمان پزشک از اکو مری (TEE) نیز استفاده می‌کند.
وی درباره مدت‌زمان انجام این عمل نیز چنین گفت: این عمل حدود دو ساعت طول می‌کشد که معمولاً درکودکان و برخی بزرگ‌سالان به‌صورت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.
 دکتر پوربهی در مورد مراقبت‌های بعد از ترمیم سوراخ دیواره قلب گفت: بیمار برای 24 ساعت در بیمارستان تحت نظر خواهد بود و در این مدت با کمک نوار قلب و اکوکاردیوگرافی محل قرار گرفتن وسیله و اختلالات احتمالی ریتم قلبی و مشکلات احتمالی دیگر بررسی می‌شود.
متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: پس از ترخیص، بیمار باید تا یک ماه طبق دستور پزشک داروهایی را به‌منظور رقیق شدن خون و پیشگیری از ایجاد لخته‌های کوچک درون قلب دریافت نماید.
انجام عمل‌ترمیم سوراخ دیواره قلب در بیمارستان بوشهر با آنژیوگرافی موجب کاهش سفرهای درمانی به خارج از استان شده و از تحمیل هزینه‌های اقتصادی زیاد به خانواده بیماران جلوگیری می‌کند.


انتهای پیام/ م.م 4090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
بیمارستان.قلب     عمل.جراحی     ترمیم.سوراخ.قلب     دکتر.پوربهی    

تاریخ بروز رسانی:   12 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >