نگاه آماری به اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه در یک دهه گذشته

21 ارديبهشت 1401
رئیس بیمارستان سوانح سوختگی گناوه گفت: بررسی آماری پرونده‌ بیماران سرپایی در بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ نتایج جالب‌توجهی را به همراه داشته است.

دکتر محمدجواد طاهری با تقدیر از کارکنان واحدهای IT، بهداشت محیط و بایگانی در انجام این مطالعه علمی و آماری گفت: در ده سال گذشته به بیش از شش هزار و ششصد بیمار در بخش سرپایی اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه خدمات درمانی ارائه‌شده است.
ارائه خدمت به بیش از ۱۳۰۰ بیمار از استان‌های هم‌جوار در یک دهه
دکتر طاهری با اشاره به رضایتمندی مراجعین بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه در یک دهه گذشته افزود: از مجموع مراجع کنندگان به بخش اورژانس این بیمارستان در یک دهه گذشته ۷۸ درصد بومی استان و ۲۲ درصد نیز از هم‌میهنان ساکن استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بوده‌اند.
وی ادامه داد: بر اساس مطالعه صورت گرفته ۸۰ درصد از موارد سوختگی در مناطق شهری و ۲۰ درصد در مناطق روستایی بوده است.
۸۲ درصد موارد سوختگی در ده سال گذشته براثر مایعات داغ یا شعله آتش
دکتر طاهری عنوان داشت: نتایج آماری بررسی خدمات ده‌ساله در بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی نشان داد که ۸۲ از درصد موارد سوختگی براثر مایعات داغ و شعله آتش و سایر موارد شامل سوختگی الکتریکی یا شیمیایی بوده است.
سهم کودکان و اطفال از مجموع بیماران بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی ۳۵ درصد است
وی با اشاره به سهم ۷۶ درصدی موارد سوختگی در منزل تصریح کرد: متأسفانه ۳۵ درصد از موارد سوختگی چه در مناطق شهری و چه در مناطق روستایی در اطفال زیر ۱۲ سال اتفاق افتاده است.
به‌منظور ارتقاء کیفیت خدمات، افزایش رضایتمندی و همچنین رفع مشکلات موجود بررسی آماری پرونده‌ بیماران سرپایی در بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ باهمت کارشناسان واحدهای IT، بهداشت محیط و بایگانی این بیمارستان صورت پذیرفت.

انتهای پیام/ الف.ش- ۴۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تقدیر     دکتر.محمدجواد.طاهری     بیمارستان.سوانح.سوختگی     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   21 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >