رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
برای تحقق طرح صیانت از جمعیت همه نهادها باید همکاری کنند

25 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: برای تحقق طرح صیانت از جمعیت باید تمامی نهادها و ادارات با حوزه بهداشت همکاری کنند.

ماریا خویشدوست در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر برازجان که به مناسبت هفته سلامت انجام شد، ضمن تبریک هفته سلامت به تلاشگران حوزه بهداشت و درمان که جانانه در تمامی بحران‌ها بخصوص بحران بیماری کرونا با تمام وجود برای تأمین سلامت جامعه خود تلاش کردند، بیان کرد: هدف از اشعار هفته سلامت امسال، سلامت ما، سلامت سیاره در راستای اهداف حوزه سلامت است.
خویشدوست تصریح کرد: با توجه به کاهش موالید و ازدواج و افزایش طلاق در سال‌های اخیر، برای صیانت از جمعیت و افزایش موالید، ضروری است همه دستگاه‌ها و ادارات کلیدی شهرستان برای تحقق این برنامه همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند و اقدامات جدی و فوری در این زمینه انجام شود.
 خویشدوست از جمعیت به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار هر جامعه و کشوری یاد کرد و گفت: صیانت از جمعیت برای جلوگیری از بحران سالمندی لازم و ضروری است.
وی همچنین گفت: وقتی جمعیت رو به سالمندی برود، قطعاً چرخه تولید و فن‌آوری هم در کشور دچار مشکل اساسی می‌شود و کشور را دچار بحران می‌کند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، برنامه‌های مدونی در خصوص طرح صیانت از جمعیت به تمامی شبکه‌ای بهداشت و درمان ابلاغ نموده است که در شهرستان بخصوص خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت اقداماتی در همین راستا انجام گرفته است.
خویشدوست تأکید کرد: برای اجرای چنین طرح بزرگی باید برنامه‌های هدفمندی داشته باشیم و ادارات و نهادهایی که مشمول این طرح می‌باشند در راستای ما تلاش کنند و برنامه داشته باشند.
در حاشیه سخنرانی پیش از خطبه رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ایستگاه تن‌سنجی برپا شد و خدماتی مانند سنجش فشارخون، قندخون، ویزیت رایگان به نمازگزاران ارائه شد و در میز خدمت نیز به سؤالات شهروندان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     سخنرانی.نماز.جمعه     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >