باید همه برای داشتن جامعه‌ای سلامت در جهت تحقق شعار سازمان جهانی بهداشت تلاش کنند

25 ارديبهشت 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: بری تأمین سلامت عمومی و داشتن جامعه‌ای سالم باید همه در جهت تحقق شعار سازمان جهانی بهداشت تلاش کنند

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت و تبریک فرارسیدن هفته سلامت در نماز سیاسی عبادی جمعه در شهر اهرم بیان داشت: سازمان جهانی بهداشت با توجه به شرایط حاکم سلامتی بر جهان و نیازهای بهداشتی جهانی در روز جهانی بهداشت یک نام را برای این روز انتخاب می‌کند و از همه حاکمان و مردم دنیا می‌خواهد که در راستای تأمین این شعار گام بردارند.
وی ادامه داد: سال جاری از سوی سازمان جهانی بهداشت با شعار سلامت ما سیاره ما نام‌گذاری شده است که می‌خواهد این نکته را به ما گوشزد کند که درصورتی‌که هرکدام از ما سالم باشیم و در جهت سلامت خود تلاش کنیم سیاره‌ای سالم خواهیم داشت.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: سلامت دارای ابعاد گسترده‌ای است لذا دستیابی به آن برای هر فرد نیازمند رعایت بسیاری از نکات بهداشتی است تا آن فرد از همه جهات دارای سلامت کامل باشد و به اصطلاح به آن فرد یک انسان سالم گفته شود.
مهندس زنده بودی تصریح کرد: بنابراین تأمین سلامتی با این ابعاد گسترده برای همه افراد جامعه نیازمند همکاری تمامی نهاده‌ای جامعه، اعم از دولتی و غیردولتی است زیرا مجموعه وزارت بهداشت تنها می‌تواند در 20 درصد از سلامت مردم با آن‌ها همراه باشد و تأمین مابقی شرایط تأمین سلامت جامعه بر عهده سایر نهادهاست.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تاکید کرد: نباید سلامت یک فرد را با مبحث درمان اشتباه گرفت، همواره گفته و تاکید شده است که پیشگیری مقدم بر درمان است لذا ما باید قبل از اینکه یک فرد به بیماری مبتلا شود در راستای سلامتی او گام برداریم، بنابراین با بیمار شدن یک فرد و از دست رفتن سلامتی او اگر ما در هر شهر و روستا یک مرکز درمانی هم تأسیس کنیم قادر به تأمین و بازگشت سلامت آن فرد نخواهیم بود که مثال بارز آن در بیماران فشار خونی و دیابتی مشهود است
مهندس ایرج زنده بودی گفت: سلامتی مردم در وهله اول در دستان خود آن‌هاست که می‌توانند با رعایت بسیاری از اصول و نکات بهداشتی در حفظ آن کوشا باشند و سال‌ها با رعایت این نکات سالم و سلامت زندگی کنند.
در صورت ادامه روند پایین رشد جمعیتی در کشور، جمعیت آینده کشور پیر خواهد بود
مهندس زنده بودی اظهار داشت: در گذشته سیاست جامعه بر پیشگیری و کنترل روند رشد جمعیت بود که آن نیز بر اساس نیاز و مقتضیات زمان خود تصمیم‌گیری شده است.
وی ادامه داد: آنچه امروز موجب نگرانی در جامعه شده است رشد پایین فرزند آوری در کشور است که موجب خواهد شد جامعه‌ای پیر را در آینده شاهد باشیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تاکید کرد: فرزند آوری باید امروز مسئله اول جوانان ما باشد تا از پیر شدن جامعه جلوگیری کنیم و مسئولین نیز باید شرایط لازم برای ازدواج جوانان را تأمین و مسیر را برای آن‌ها هموار نمایند.

انتهای پیام / ن.ا 3010


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >