رییس سازمان اورژانس کشور گفت:
۵۰پایگاه اورژانس هوایی در کشور فعال است

26 ارديبهشت 1401
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در زمان حاضر ۵۰ پایگاه اورژانس هوایی در مهمترین و استراتژیک ترین مناطق کشور راه اندازی شده و در زمان نیاز وارد عملیات می شود.

دکتر جعفر میعاد فر در نشست با استاندار بوشهر افزود: در سال گذشته بیش از چهار هزار سورتی پرواز امدادی از سوی اورژانس هوایی در کشور انجام شد که ۶۰ درصد این خدمات مربوط به حوادث ترافیکی و مابقی مربوط به سایر حوادث بوده است.
وی با اشاره به وقوع سه سیل بزرگ در اواخر سال گذشته ادامه داد: در همین ارتباط با توجه به اعلام هواشناسی تلاش شد مادران باردار مناطق خطر به مناطق امن انتقال داده شوند تا در صورت بسته شدن راه‌های ارتباطی دچار مشکل نشوند.
میعادفر اضافه کرد: همچنین استان بوشهر نیز جزءاستان‌های استراتژیک کشور است که تلاش می‌شود اورژانس هوایی در این استان تقویت شود.
یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین هزار آمبولانس
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با تلاش‌های انجام‌شده در راستای نوسازی ناوگان آمبولانس کشور قرار است یک هزار دستگاه آمبولانس تأمین شود که برای این کار با توجه به معافیت اورژانس از پرداخت عوارض گمرکی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در کشور وجود دارد که جایگزین کردن آنها ضروری است در همین ارتباط با درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همت رئیس‌جمهور قرار است در یک فرایند سه‌ساله این جایگزینی صورت گیرد.
دکتر میعاد فر گفت: امروز عزم دولت برای نوسازی آمبولانس‌های کشور جزم است و انتظار می‌رود با توجه به فرسودگی ناوگان این کار انجام شود.
به‌زودی مجوز استخدام ۴هزار نیروی اورژانس گرفته می‌شود
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تأمین نیروی انسانی موردنیاز ازجمله کارهای مهم این مجموعه است که تلاش می‌شود مجوز استخدام چهار هزار نفر نیرو از سازمان امور استخدامی کشور گرفته شود.
وی تأکید کرد: با جذب این نیروها ضمن تأمین نیروی انسانی موردنیاز برای مجموعه اورژانس زمینه تبدیل وضعیت نیروی انسانی شاغل در این سازمان نیز فراهم می‌شود.
دکتر میعادفر در خصوص پرداخت مطالبات مجموعه اورژانس بوشهر گفت: با توجه به نگاه مثبت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بخشی از این مطالبات پرداخت‌شده و بخش دیگر نیز پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: خدمات فوریت‌های پزشکی خط مقدم جبهه درمان و سلامت است و هرچقدر بتوانیم این خدمات را بهتر انجام دهیم می‌توان از آلام و دردهای مردم کاسته و مرگ‌ومیرها کاهش یابد.
دکتر میعادفر گفت: باوجود افزایش ۴۷ درصدی سفرها اما مجموعه اورژانس عملکرد خوبی درزمینهٔ خدمات‌رسانی به مسافران داشته است.
وی ادامه داد: مجموعه اورژانس در دوران کرونا ۱۹ شهید تقدیم کرد ولی بااین‌وجود درزمینهٔ خدمت‌رسانی لحظه‌ای از انگیزه کارکنان این مجموعه کاسته نشد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     استاندار     اورژانس.کشور     دکتر.جعفر.میعادفر        

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >