سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان:
در نیمه دوم سال 1400، تعداد 2438 نفر از خدمات ام.آر.آی این بیمارستان بهره مند شده‌اند

28 ارديبهشت 1401
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در گفتگو با روابط عمومی بیمارستان گفت:
از ابتدای مهرماه سال 1400(آغاز راه اندازی بخش ام.آر.آی) تا پایان سال 1400 تعداد 2438 نفر از خدمات ام.آر.آی در بیمارستان شهید صادق گنجی بهره مند شده‌اند.

شهرام جلال پور ادامه داد: ام.آر.آی یکی از خدمات تشخیصی مهم بخش خدمات تصویربرداری بیمارستان است که در تشخیص و معالجه بیماران اهمیت به سزایی دارد.
جلال پور در ادامه همچنین اظهار داشت: با توجه به میزان نسبتاً زیاد تصادفات جاده‌ای و حوادث ترافیکی در شهرستان دشتستان و استان بوشهر، نیاز به استفاده از تصویربرداری‌ ام.آر.آی بیش‌ازپیش برای تشخیص صدمات ناشی از حوادث برای پزشکان مشهود است.
وی در ادامه افزود: جمعیت زیاد شهرستان دشتستان و بار مراجعین بیمار شهرستان‌های اطراف عامل مهمی در استفاده بیشتراز خدمات دستگاه ام.آر.آی بیمارستان شهید گنجی برازجان است.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی همچنین تصریح داشت: خدمات ام.آر.آی ارائه‌شده در بیمارستان شهید گنجی به دو صورت سرپایی و بستری انجام می‌شود که از کل مراجعین به بخش ام.آر.آی بیمارستان،2109 نفر به‌صورت سرپایی و 329 از بیماران بستری بیمارستان شهید گنجی و بعضاً سایر بیمارستان‌های شهرستان‌های اطراف بوده است.
شهرام جلال پور با اشاره به کم‌خطر بودن خدمت ام.آر.آی نسبت به سایر خدمات تصویربرداری ازنظر پزشکی گفت: به جهت کیفیت بالای تصاویر ام.آر.آی بیمارستان شهید گنجی در امر تشخیص و درمان، همواره اقبال پزشک و بیماران به جهت تشخیص و درمان به سمت این خدمت در بیمارستان بیشتر می‌باشد.
وی همچنین با توجه به اهمیت ماموگرافی در تشخیص به‌موقع و درمان بیماری‌ها، بخصوص بیماری‌ سرطان پستان در خانم‌ها ابراز داشت: دستگاه ماموگرافی یکی دیگر از دستگاه‌های باارزشی است که خدمات مطلوب و باکیفیتی را به بیماران سرپایی ارائه می‌نماید و در سال گذشته 218 نفر از خانم‌ها از این خدمت ارزنده بهره‌مند شده‌اند.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ضمن اشاره به اهمیت خدمات تشخیصی سی.تی.اسکن در دوران اپیدمی کرونا به بیماران کرونایی افزود: درمجموع 21403 نفر در بخش سرپایی و بستری این خدمت را دریافت نموده‌اند.
وی همچنین خدمات دیگر بخش تصویربرداری بیمارستان شهید گنجی را قابل‌قبول دانست و عنوان کرد: در دو بخش رادیولوژی و سونوگرافی به ترتیب 14309 و 10347 نفر از بیماران این خدمات را دریافت نموده‌اند.
شایان‌ذکر است که کلیه خدمات بخش تصویربرداری بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با تعرفه دولتی و به‌صورت قرارداد بیمه‌ای انجام می‌گیرد و مبالغ پرداختی از جیب مردم نسبت به بخش خصوصی بسیار کمتر و حدوداً 4/1(یک‌چهارم) می‌باشد لذا دریافت خدمات تصویربرداری در این مرکز باکیفیت مطلوب‌تر و باقیمت مناسب‌تری انجام می‌شود.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
MRI     شهرام.جلال‌پور     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >