سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
مجمع سلامت تنها یک گردهمایی نیست بلکه تعیین‌کننده سیاست‌های لازم برای تأمین سلامت جامعه است

2 خرداد 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان: مجمع سلامت یک گردهمایی نیست بلکه درواقع تعیین و تبیین‌کننده سیاست‌های لازم برای تأمین زیرساخت‌های موردنیاز در راستای سلامت مردم یک شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی در حاشیه سومین مجمع سلامت شهرستان تنگستان که با موضوع رفع بیکاری و اشتغال‌زایی برگزار شد گفت: مجمع سلامت یک گردهمایی نیست بلکه درواقع تعیین و تبیین‌کننده سیاست‌های لازم برای تأمین زیرساخت‌های موردنیاز در راستای سلامت مردم یک شهرستان است.
وی ادامه داد: مجمع سلامت هر شهرستان با انجام مطالعات لازم عوامل تأثیرگذار بر سلامت جامعه هدف در هر شهرستان را بررسی و با برگزاری مجمع‌های مختلف کمک می‌کند تا سیاست‌های کلان یک شهرستان در جهت آن مشکل حرکت و در جهت رفع آن گام بردارد.
مهندس زنده بودی تأکید کرد: درصورتی‌که اعضای مجمع سلامت که متشکل از تمامی نهادها و ادارات، گروه‌های مدنی و سازمان‌های مردم‌نهاد هستند با ارائه راه‌کارها، طرح‌ها و برنامه‌های مطالعه شده و دقیق، به متولیان تعیین سیاست‌های کلی کشور مسئله موردنظر را به اثبات برسانند می‌توانند شاهد نگاه ویژه مسئولین کلان و توجه ویژه به آن موضوع باشند که ماحصل آن رفع آن مبحث در جامعه هدفشان خواهد بود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تصریح کرد: مطالعات صورت گرفته و شواهد موجود نشان از تأثیر بسزای بیکاری در سلامت مردم شهرستان داشته که بر همین اساس مجمع سلامت شهرستان تنگستان سومین مجمع خود را با محوریت اشتغال برگزار کرده است.
مهندس زنده بودی اظهار داشت: به‌عنوان متولیان سلامت بر این موضوع واقف هستیم که اگر ما همه ظرفیت‌هایمان را به کار بگیریم تنها قادر به تأمین 25 درصد از سلامت مردم در ایده آل‌ترین شکل ممکن خواهیم بود لذا نیاز است تا با برگزاری چنین مجامعی نگاه مسئولین و سازمان‌های مسئول را به بخش دیگری که سلامت مردم را تأمین می‌کند معطوف کنیم.


انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >