سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
توسعه زیرساخت‌های آموزشی نیازمند حمایت فرا دانشگاهی است

8 خرداد 1401
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، برای توسعه زیرساخت‌های لازم در حوزه آموزش، نیازمند حمایت فرا دانشگاهی و در سطح وزارت بهداشت و مدیریت ارشد استان بوشهر هستیم.

دکتر مرادعلی فولادوند در نشست هم‌اندیشی با معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آمار و مستنداتی که از دو دهه گذشته استخراج‌شده است نشان می‌دهد آموزش در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سطح کیفی مطلوبی برخوردار است.
دکتر فولادوند افزود: علیرغم کیفیت خوب آموزش، متأسفانه فضای فیزیکی و زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسعه‌نیافته است.
وی ادامه داد: توسعه متوازن زیرساخت‌ها به‌ویژه در حوزه آموزش خواست جامعه علمی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
دکتر فولادوند با اشاره به مأموریت‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه طرح تحول آموزش گفت: باوجود چهره‌های شاخص علمی، برنامه توسعه دانش زیست‌فناوری دریایی و دانش مرتبط با سلامت، ایمنی و محیط‌زیست با پژوهشکده‌های فعال نیازمند حمایت ویژه است.
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: به دلیل هم‌جواری با دریا و همچنین وجود صنایع مختلف نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه اتمی و نیروی انسانی توانمند موافقت اصولی با صدور مجوز تأسیس دانشکده HSEEM در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صادرشده است اما به دلیل توسعه نیافتن فضای فیزیکی و فراهم نشدن زیرساخت‌های سخت‌افزاری از این پتانسیل استفاده‌نشده است.
دکتر فولادوند تصریح کرد: حمایت برای تجهیز آزمایشگاه‌های موجود یکی دیگر از اولویت‌ها و ضرورت‌های حوزه آموزش در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
وی خاطرنشان کرد: گسترش فضای فیزیکی و زیرساخت‌های سخت‌افزاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌طورقطع در ارتقاء سطح کیفی آموزش دانشجویان تأثیرگذار است و امیدواریم با نگاه ویژه معاون آموزشی وزیر بهداشت به این مقوله شاهد تحول این حوزه نیز باشیم.
نشست معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شورای مدیران آموزش این دانشگاه، هفتم خردادماه در سالن ابن‌سینا برگزار شد. در این نشست چالش‌ها و مشکلات حوزه آموزش و راهکارهای عملیاتی برای حل آن بررسی شد.

انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.آموزش     دکتر.فولادوند     معاونت.آموزشی     سفر.معاون.وزیر        

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >