معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پژوهش‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند شاخص‌های بهداشتی را در عمل ارتقا دهد

8 خرداد 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سمت‌وسوی پژوهش‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند شاخص‌های بهداشتی را در عمل ارتقا بدهد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشستی با معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این دانشگاه اظهار داشت: زمینه‌های کار متقابل بهداشت و پژوهش بسیار زیاد است و قبلاً کمتر به آن توجه شده است.
دکتر برجوئی‌فرد اظهار داشت: حوزه بهداشت اطلاعاتِ خوبی برای پژوهش فراهم می‌کند که ضروری است خروجی این پژوهش‌ها به درد مردم و بهبود وضعیت سلامتی آن‌ها شود.
این مقام مسئول بهداشتی تأکید کرد: در تحقیقات و پژوهش‌ها نگاه‌ها باید معطوف به مشکلات بومی و استان بوشهر باشد.
دکتر برجوئی‌فرد افزود: به‌عنوان مثال ما باید با کمک پژوهش‌ها بدانیم که چرا ناباروری در استان بوشهر جزو رده‌های بالای کشور است و راه‌حل‌های کاهش این مشکل چیست.
وی گفت: پژوهش‌های بنیادین شاید برای من ارتقا شغلی و علمی داشته باشد ولی اگر نتواند مشکلات مردم را حل و امکان اجرایی نداشته باشد، فایده‌ای ندارد.
دکتر برجوئی‌فرد خاطرنشان کرد: تحقیقاتِ مسئله محور می‌تواند مشکلات و راه‌حل‌های آن را مستند کند که از آن می‌توان در برابر مسئولان استانی و کشوری برای حل مشکل کمک خواست.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.دانشگاه     دکتر.برجوئی.فرد     پژوهش.شاخص.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >