آغاز دوره بیست و پنجم کاردانی بهورزی شبکه بهداشت و درمان دشتستان

9 خرداد 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از آغاز دوره بیست و پنجم کاردانی بهورزی مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان دشتستان در اوایل خردادماه سال جاری به‌صورت رسمی خبر داد.

ماریا خویشدوست، ضمن خیرمقدم و خوش‌آمد گویی به فراگیران بهورزی این دوره گفت: بهورزان به‌عنوان خط مقدم خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان؛ احترام و جایگاه ویژه‌ای در بین جامعه دارند و شما به‌عنوان بهورزان آینده رسالت مهمی را در خانه‌های بهداشت در ارائه خدمات بهداشتی بر عهده‌دارید و مردم مناطق شما نگاه و دیدگاه ویژه‌ای نسبت به شما پیدا می‌کنند.
خویشدوست افزود: در دوره کاردانی، بهورزان تمامی مراقبت‌ها و خدمات نوین بهداشتی را توسط مربیان آموزشگاه بهورزی و بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های معاونت بهداشتی فرامی‌گیرند و بعد از طی 2 سال در خانه‌های بهداشت مناطق خود شروع به فعالیت می‌نمایند.
مسئول مرکز آموزش بهورزی بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان دشتستان نیز گفت: آموزشگاه بهورزی شهر برازجان از سال 64 تأسیس‌شده و از اولین آموزشگاه‌های بهورزی استان بوشهر است و بیش از دوسوم بهورزان استان در این آموزشگاه، دوره‌های آموزشی خود را گذرانده‌اند.
بهاره حسین‌آبادی تصریح کرد: انتظار داریم فراگیران در طی دوره آموزشی خلاق و پویا باشند و خدمات نوین بهداشتی را با کمک‌مربیان خوبی که در سطح شهرستان داریم به نحو مطلوبی فراگیرند و به‌عنوان ارائه‌دهنده سطوح اولیه خدمات بهداشتی، در خدمت‌رسانی به مردم تمام تلاش خود را انجام دهند.
وی همچنین بیان کرد: در این دوره، تعداد 16 فراگیر از مناطق مختلف شهرستان دشتستان که شامل 13 زن و 3 مرد که در طی دوره 2 ساله به‌صورت تئوری، عملی و کارآموزی تحصیل کرده و در صورت موفقیت به‌عنوان کاردان بهورز در خانه‌های بهداشت محل سکونت خود به ارائه خدمات بهداشتی درمانی خواهند پرداخت.
هم‌زمان در این مرکز آموزشی دوره تطبیقی (دوره کاردانی و کارشناسی) با گرایش بهداشت خانواده و مامایی با حضور 3 کارشناس به مدت 19 هفته که فقط شامل دروس تخصصی و پایه است دایر است که بعد از پایان دوره آموزشی در خانه‌های بهداشت مربوطه به‌عنوان بهورز شروع به فعالیت می‌نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دشتستان     کاردانی.بهورزی     ماریا.خویشدوست     رییس.شبکه.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >