فرماندار شهرستان گناوه:
باید قرارگاه عملیاتی جوانی جمعیت در شهرستان گناوه راه‌اندازی شود

9 خرداد 1401
فرماندار شهرستان گناوه گفت: برای جوانی جمعیت باید یک قرارگاه عملیاتی در شهرستان گناوه راه‌اندازی شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، محمدتقی صفری در دیدار با کارکنان شبکه بهداشت و درمان گناوه به بررسی عملکرد سال گذشته و مرور برنامه عملیاتی شبکه بهداشت و درمان در سال 1401 پرداخت و اظهار داشت: باید علت‌های مؤثر در کاهش موالید ریشه‌یابی شود.
وی تصریح کرد: باید اتاق فکری در فرمانداری با همراهی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تشکیل و به بررسی علت‌ها و یافتن راه‌کارهای عملی در برون‌رفت از بحران کاهش موالید پرداخت.
فرماندار شهرستان گناوه اضافه کرد: رفتن به سمت پیری جمعیت و کاهش موالید نمی‌تواند انحصاراً به دلایل مالی باشد، اما ما با دنبال کردن نهضت ملی مسکن در گناوه به‌طورجدی در تلاش هستیم حداقل دغدغه خانه‌دار شدن جوانان را تا حدودی برطرف کنیم.
صفری عنوان داشت: جمعیت جوان یکی از ارکان قدرت یک کشور است، حتی کشور چین که سال‌ها سیاست تک‌فرزندی را دنبال کرده است، امروزه برای تبدیل‌شدن به یک ابرقدرت به دنبال افزایش جمعیت جوان خود است.
بالاترین علت مرگ در شهرستان گناوه بیماری‌های قلبی عروقی است
صفری اظهار داشت: ازآنجایی‌که بالاترین علت مرگ در شهرستان گناوه بیماری‌های قلبی عروقی است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود و به مردم آموزش داده شود.
وی افزود: فرهنگ زندگی سالم باید در مردم نهادینه شود. در سال گذشته 689 مورد فوت رخ داده است که نسبت به سال 1399 روند افزایشی بوده و نگران‌کننده است.
صفری همچنین جویای میزان رضایتمندی مردم از خدمات ارائه‌شده توسط شبکه بهداشت و درمان شد و گفت: جای بسی امیدواری است که میزان رضایتمندی خدمت گیرندگان با توجه به سنجش کارشناسان این شبکه بالای 99 درصد است.
فرماندار شهرستان گناوه در بازدید سرزده از مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان با تقدیم لوح تقدیر و گل از کادر بهداشت و درمان شهرستان گناوه تقدیر به عمل آورد.


انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرماندار.شهرستان.گناوه     محمدتقی.صفری     بازدید     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >