رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
آلودگی عسلویه باید در مجمع سلامت استان بوشهر به‌عنوان اولویت اول مطرح شود/ گزارش تصویری

18 خرداد 1401
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مسئله آلودگی عسلویه باید در مجمع سلامت استان بوشهر به‌عنوان اولویت اول مطرح شود.

دکتر عیسی صفوی در مجمع سلامت شهرستان عسلویه اظهار داشت: در مجمع سلامت استانی همه فرمانداران ۱۰ شهرستان در کنار استاندار به‌عنوان رئیس مجمع سلامت حضور دارند و مسائل مطرح‌شده در مجمع سلامت شهرستان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی مدیریت جهادی (اضطراری و اقتضایی) را لازمه حل مشکل دانست و افزود: ۵ سال پس از ضرورت داشتن پیوست سلامت حوزه صنعت، دبیرخانه تخصصی پایش آلاینده‌ها عسلویه توسط دانشگاه علوم پزشکی در استان تشکیل شد.
دکتر صفوی افزود: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده از سامانه سیب دانشگاه علوم پزشکی و دیتاسنترهای سازمان‌های مدل تأمین اجتماعی، هیچ گزارشی مبنی بر اینکه آلودگی عسلویه پیامد معناداری در افزایش بیماری‌ها داشته باشد، مشاهده نشده است (پیامد معنادار یعنی اینکه هر بیماری ازجمله سرطان تفاوت قابل توجه‌ای در سیر صعودی به نسبت جمعیت و شاخص بهداشت جهانی داشته باشد).
وی تهدیدکننده‌های سلامت را ۷۲ مورد اعلام و اذعان داشت: ۸ تهدیدکننده در اولویت هستند و آلودگی اولین آن‌ها است، این در حالی است که اولین تهدیدکننده سلامت شهروندان عسلویه آلودگی است.
دکتر صفوی بیان داشت: مجمع ملی سلامت سالانه تشکیل و به بررسی تهدیدکننده‌های سلامت می‌پردازد و در صورت نیاز این تهدیدکننده‌ها را مجمع مطرح می‌کند.
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: امید است آلودگی عسلویه در مجمع ملی سلامت مطرح شود.
مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی اجتماعی همه بخش‌های توسعه، از ضروریات رسیدن به اهداف جامع و کامل سلامت است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز در حاشیه برگزاری سومین مجمع سلامت این شهرستان عنوان کرد: مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی اجتماعی همه بخش‌های توسعه، از ضروریات رسیدن به اهداف جامع و کامل سلامت است.
جاسم زارعی اظهار داشت: به‌منظور تأکید بر مشارکت نظام‌مند اجتماعی و اجتماعی کردن سلامت مجمع سلامت شهرستان با حضور حداکثری مسئولین و افراد مرتبط با سلامت تشکیل گردید.
زارعی اذعان داشت: میزان تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت بر اساس ابزار سنجش ویژه‌ای، سنجیده و نهادهای صنعتی و خدماتی رتبه‌بندی و در مجامع سلامت از آن‌ها تقدیر می‌شود.
زارعی تصریح کرد: از اهداف تشکیل مجمع سلامت، افزایش آگاهی، مسئولیت‌پذیری، پاسخگویی اجتماعی، توانمندسازی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت و تسهیل در ارتقای سطح سلامت و عدالت در سلامت است
وی در ادامه از همراهی خوب مسئولین و مردم در شرایط پاندمی کووید ۱۹ که شرایط امروز جامعه را به وجود آورده تقدیر کرد.
در این نشست پس از قرائت بیانیه مجمع از مردم و مسئولین به‌ویژه دادستان، بسیج، نیروی انتظامی، شورای راهبردی، هلال‌احمر و خیرین سلامت با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، سومین مجمع سلامت این شهرستان با موضوع "عسلویه؛ آلایندگی، سلامت و محیط‌زیست" با همکاری فرمانداری عسلویه، دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، اداره حفاظت محیط‌زیست، خانه مشارکت مردم در سلامت، اندیشگاه سلامت و پیام‌گزاران سلامت برگزار شد.انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     دکتر.عیسی.صفوی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   18 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >