هم‌زمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع)؛
مراسم استقبال از خدام رضوی در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

23 خرداد 1401
مراسم استقبال از خدام رضوی و مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در این مراسم ضمن تبریک ایام و تقدیر و تشکر از ستاد دهه کرامت بابت برنامه‌های خوبی که در سطح استان اجرا کرده‌اند، گفت: حضور خدام آستان قدس رضوی در دانشگاه علوم پزشکی و معطر شدن فضای علم به عطر شمیم رضوی موجب نسیم رحمت و رأفت رضوی در دانشگاه است.
حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی اظهار داشت: همه ما آرزو داشتیم که در چنین ایامی در حرم رضوی باشیم اما خود امام عنایت نموده و خدامشان را به اقصی نقاط فرستاده تا شمع محفل عاشقان شوند.
وی با بیان حدیثی از وجود نازنین امام رضا (ع) که فرمودند مسئله امامت تمام‌کننده دین است و اگر امام نباشد اصل دین وجود نداشته و مورد قبول خداوند واقع نمی‌شود اظهار کرد: امروز دشمنان انقلاب با تمام ابزار و امکانات خود در حال فعالیت علیه انقلاب، نظام، ولایت و رهبری هستند و امروز شاهد بیشترین هجمه رسانه‌ای علیه انقلاب و ارزش‌های معنوی و دینی هستیم و دشمن سعی در وارونه جلوه دادن حقایق را دارد.
حجت‌الاسلام‌ دشتی با بیان حدیثی از امام کاظم (ع) در مسئله امامت اشاره و خاطرنشان کرد: ما در جامعه پنج تکلیف داریم، گام اول معرفت نسبت به امام و گام دوم محبت و گام سوم اطاعت یعنی تبعیت محض و گام چهارم ولایت ائمه و معصومین یعنی امام را سرپرست خود دانستن و گام پنجم شباهت به امام، یعنی اگر کسی می‌خواهد در مسیر امامت گام بردارد باید برسد به مسئله شباهت به امام، یعنی آیا می‌شود شبیه امام شد مثل یک ایرانی که این خصوصیات را انجام داده که پیامبر (ص) خطاب به وی گفت " السلمان منا اهل البیت " پس الگوی ما سلمان شدن است.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تأکید بر اینکه امروز دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما در خط مقدم هجمه‌های رسانه‌ای قرار دارند تصریح کرد: وضعیت کنونی به نحوی است که هیچ‌گاه تا به این میزان، انقلاب اسلامی در محاصره رسانه‌ای و بمباران شبهات قرار نگرفته است لذا بر این اساس رهبر معظم انقلاب در ماه‌های گذشته تأکید فراوانی بر جهاد تبیین داشتند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر هتک حرمت به ساحت قدسی امام رئوف، حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) را محکوم و افزود: از کنار توهین به مقدسات نمی‌توان به‌راحتی گذشت، مردم ما همان مردمی هستند که برای به دست آوردن اسلام مقابل حکومت ظالم ایستادند و برای حفظ ایمان و عزت، هشت سال دلیرانه جنگیدند و در مقابل چنین توهین بزرگی به امام معصوم خود آرام نخواهند نشست.
انتهای پیام /


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدام.رضوی     حجت‌الاسلام‌.عباس.دشتی     دفتر.نهاد.رهبری        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >