رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
طرح‌های تشویقی دولت، حامی جوانان در فرزند آوری است

24 خرداد 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: طرح‌های تشویقی دولت حامی جوانان در آستانه ازدواج و زوجین جوان در فرزند آوری است.

جاسم زارعی در جلسه شورای اداری شهرستان عسلویه با اشاره به اهمیت جوانی جمعیت افزود: مطابق ماده ۶۸، با اعطای وام ۲۰۰ میلیون تومانی به داماد زیر ۲۵ سال و عروس زیر ۲۳ سال و اعطای وام ۱۴۰ میلیونی به زوجین با سنین بالاتر با ضمانت‌های آسان، زمینه ازدواج فراهم شده است.
زارعی اضافه کرد: مواد قانونی ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۶، ۱۸، ۲۰ و ۴۶ به ترتیب در زمینه؛ افزایش ۲۵ درصدی سقف تسهیلات مسکن جهت خرید، ساخت و جعاله به ازای هر فرزند و افزایش ۲ ساله دوره بازپرداخت از مشوق‌های اقتصادی دیگر برای زوجهای جوان است.
وی بیان کرد: در نظر گرفتن تسهیلات قرض‌الحسنه برای تولد فرزند اول تا پنجم به ترتیب از ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان با تنفس ۶ ماهه، پرداخت ۱ میلیون تومان بلاعوض جهت سرمایه‌گذاری در بورس به نام فرزندان متولد ۱۴۰۰ و بعدازآن، فروش بدون نوبت و بدون قرعه‌کشی خودرو ایرانی به قیمت کارخانه به مادران پس از تولد فرزند دوم به بعد نیز از مشوق‌های اقتصادی دیگر برای زوجهای جوان است.
زارعی اضافه کرد: افزایش ۳ برابری یارانه فرزندان در خانواده‌های دهک‌های ۱ تا ۴ (حداقل ۳ فرزندی) غیر شاغل در دستگاه‌های دولتی، افزایش ۱۰۰ درصدی کمک‌هزینه اولاد و ۵۰ درصدی تا ۷/۵ برابری حق عائله‌مندی هر ساله به مدت ۵ سال، معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی به ازای فرزند سوم به بعد (هر فرزند ۱۵ درصد)، تشویق سالانه شاغلین به ازای ازدواج یا تولد هر فرزند در روز ملی جمعیت توسط دستگاه‌های مرتبط، پرداخت کارانه به کارکنان نظام سلامت برای تولد فرزند اول به بعد با افزایش پلکانی در جمعیت تحت پوشش نیز از مشوق‌های اقتصادی دیگر برای زوجهای جوان است.
وی در ادامه اذعان داشت: از جهت‌گیری‌های اساسی مشوق افزایش جمعیت و حمایت از خانواده، تسهیلات خوب مسکن است، از جمله این تسهیلات حسب ماده ۶۹ از قوانین جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، اختصاص ۱۵۰ میلیون تومان برای ودیعه و یا خرید مسکن خانواده فاقد مسکن (دارای فرزند سوم) با بازپرداخت ۲۰ ساله است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در ادامه بیان کرد: در زمینه تسهیلات مسکن علاوه بر ماده ۶۹ فوق مواد قانونی متعدد دیگری نیز وجود دارند که مشوق‌های خوبی برای فرزند آوری و جوانی جمعیت به حساب می‌آیند.
 وی تصریح کرد: امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی تأمین مسکن خانواده‌ها پس از تولد فرزند سوم به بعد (سبز شدن فرم جیم)، تأمین زمین یا واحد مسکونی حداکثر ۲۰۰ متری به قیمت تمام شده با ۲ سال تنفس و ۸ سال قسط‌بندی پس از تولد فرزند سوم، کاهش عوارض ساخت‌وساز تا ۵۰ درصد برای خانواده ۳ فرزند و تا ۷۰ درصد برای خانواده ۴ فرزندی و سایر تخفیفات، اختصاص ۷۰ درصد ظرفیت منازل مسکونی سازمانی به کارکنان فاقد مسکن با حداقل ۳ فرزند از مشوق‌های خوب دولت برای فرزند آوری و جوانی جمعیت هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: تأمین بودجه ایجاد و بهسازی خوابگاه‌های متأهلین در کلیه مراکز آموزش عالی برای دانشجویان زن و مرد بومی و غیربومی، تأمین ۵۰ درصد ودیعه مسکن ۷۰ متری دانشجویان در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر و ۱۰۰ متری در سایر شهرها برای دانشجویان و طلاب نیز از دیگر مشوق‌های خوب دولت برای فرزند آوری و جوانی جمعیت هستند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه جلسه شورای اداری این شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور امام‌جمعه شهرستان، مشاور فرماندار در امور اهل سنت، اعضای شورای تأمین، شوراهای اسلامی و کلیه اعضاء شورای اداری، به‌منظور بررسی مشکلات شهرستان عسلویه در سالن جلسات فرمانداری عسلویه برگزار شد.
 

انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
طرح‌های.تشویقی.دولت     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >