طی سه‌ماهه اول سال جاری؛
بیش از 8 هزار و 800 عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در استان بوشهر انجام شد

30 خرداد 1401
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: بیش از 8 هزار و 800 عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در استان بوشهر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: در سه‌ماهه ابتدایی سال جاری، کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر به 46 هزار تماس با اورژانس 115 استان پاسخگو بودند که از این تماس‌ها 8 هزار و 897 تماس منجر به اعزام آمبولانس شده است.
وی با بیان اینکه تعداد کل مأموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان در سال گذشته 36 هزار و 491 مورد بوده، اظهار کرد: طی سه‌ماهه ابتدایی سال از مجموع مأموریت‌ها 2 هزار و 635 مأموریت مربوط به حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان در مناطق شهری و جاده‌ای استان رخ داده است.
دکتر دادجو با اشاره به شروع فصل گرما اذعان کرد: طی سه‌ماهه اخیر کارشناسان اورژانس به 25 مصدوم ناشی از غرق‌شدگی امدادرسانی کردند که از این تعداد متأسفانه 15 نفر بر اثر غرق‌شدگی جان باختند.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر به آمار امداد به مادر باردار در سه ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت به 92 مادر باردار امدادرسانی توسط اورژانس 115 صورت گرفت که تمامی افراد پس از دریافت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به بیمارستان منتقل شدند و از این تعداد پنج مادر هم در آمبولانس زایمان کردند.
دکتر دادجو ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه ابتدایی امسال بالگرد امدادی اورژانس هفت بار به مأموریت اعزام و 9 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان بوشهر منتقل کرد.
54 پایگاه استان بوشهر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر طی دو هفته کل پایگاه‌های استان بوشهر را بازدید نمود
دکتر دادجو گفت: پورشمس معاون عملیات اورژانس و رضایی مسئول پایگاه‌های شهرستان بوشهر در این بازدیدها تمامی زوایا و چالش‌های پایگاه‌های استان را مورد بررسی قرار دادند و حل مشکلات رفاهی و درخواست‌های منطقی پرسنل در اولویت کار قرار گرفت.
دکتر عبدالرحیم دادجو خاطرنشان کرد: فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از 54 پایگاه امدادی شامل 16 پایگاه شهری، 37 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، 1 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 6 اتاق فرمان برخوردار است.
انتهای پیام/ ز.ن 50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس115     عملیات.امدادرسانی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >